Informacje

30 tys. zł kary za koncert Kasi Kowalskiej w Ciechanowie.

“Dziś wymierzyłam karę w wysokości 30 tys. zł na gminę miejską Ciechanów. Decyzja podlega natychmiastowemu wykonaniu z dniem doręczenia. Dzisiaj decyzja została doręczona” – powiedziała we wtorek PAP dyrektor ciechanowskiego sanepidu Wiesława Krawczyk, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny. Dodała, iż od decyzji o nałożonej karze przysługuje odwołanie do Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w terminie 14 dni.

Kara została nałożona za nieprzestrzeganie w dniu 2 maja zakazu organizowania zgromadzeń ludności” – wyjaśniła szefowa ciechanowskiego sanepidu. Zaznaczyła, iż w pisemnym uzasadnieniu decyzji, wskazała m.in., że kwota kary, czyli 30 tys. zł, “jest jedyną właściwą, skoro nieprzestrzeganie wymienionych regulacji mogło doprowadzić do zagrożenia zdrowia i życia wielu osób wskutek niekontrolowanego rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2”.

Krawczyk zwróciła uwagę, że koncert, który odbył się 2 maja na ciechanowskim osiedlu “Aleksandrówka” w ramach cyklu “Koncertowanie pod blokami” zgromadził najwięcej widzów, bo ok. 100 osób w przestrzeni pomiędzy blokami i ok. 50 osób przebywających w pojazdach na pobliskim parkingu. “I to właśnie stanowiło naruszenie zakazu organizowania zgromadzeń ludności” – dodała dyrektor ciechanowskiego sanepidu.

Urząd Miasta zapowiada odwołanie. Według niego, wadliwie ustalono organizatora, którym była odrębna jednostka. “W naszej ocenie działania sanepidu są wywołane presją medialno-polityczną, a nie rzetelną analizą wydarzenia /…/. W związku z powyższym będziemy składać odwołanie od decyzji” – stwierdziła w stanowisku rzeczniczka ciechanowskiego Urzędu Miasta. Jak informował wcześniej ciechanowski Urząd Miasta, organizatorem odbywających się tam od 27 kwietnia wydarzeń w ramach cyklu “Koncertowanie pod blokami” był wraz z nim Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej (COEK) STUDIO. 

Informując pod koniec kwietnia o cyklu “Koncertowania pod blokami” prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński (PSL), podkreślał m.in., że ludzie kultury w trudnym czasie epidemii koronawirusa mają ograniczoną możliwość realizacji swojej pracy i pasji, zwracał przy tym uwagę, iż na całym świecie koncerty muzyczne na żywo są odwoływane. “Razem z miejską jednostką kultury szukamy alternatyw i sposobów dotarcia do mieszkańców” – mówił Kosiński cytowany w komunikacie Urzędu Miasta.

Źródło: PAP, GP

Podobne artykuły
InformacjePolska

„Express Wieczorny” powraca! Już jutro w największych miastach Polski rozdamy 1 milion egzemplarzy!

Słynna popołudniówka – Express Wieczorny – powraca! Już jutro, w piątek, w Warszawie i kilku największych miastach Polski rozdamy bezpłatnie 1 milion egzemplarzy specjalnego dodatku do „Gazety Polskiej Codziennie”! Zachęcamy też do…
Zobacz więcej
InformacjeKultura

Pokaz rysunków Józefa Mehoffera. Rzadko się zdarza, by takie prace były darowane muzeom

Dziewięć rysunkowych studiów i portretów Józefa Mehoffera – podarowanych Muzeum Narodowemu w Krakowie przez chrześniaka artysty Wiesława Zadęckiego – będzie można od soboty oglądać w Domu Józefa Mehoffera przy ul. Krupniczej. Dzieła…
Zobacz więcej
InformacjeKościółPolska

Apel o pomoc dla powodzian. Abp Eugeniusz Popowicz zwrócił się do wiernych

W związku z licznymi podtopieniami na Podkarpaciu i na zachodniej Ukrainy metropolita przemysko – warszawski Kościoła grekokatolickiego w Polsce abp Eugeniusz Popowicz zaapelował do wiernych o pomoc dla powodzian. Ofiary na rzecz poszkodowanych…
Zobacz więcej