Artykuły redakcyjnePolska

5 argumentów dyskwalifikujących Trzaskowskiego jako prezydenta

09.06.2018 Warszawa Parada Rownosci N/Z Rafal Trzaskowski fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Rafał Trzaskowski reprezentuje młodych, agresywnych polityków Koalicji Obywatelskiej. Jego prezydentura Warszawy to jednak pasmo porażek. Przypomnijmy największe wpadki kandydata. 

  1. Katastrofa ekologiczna

Od 28.08-14.09 zeszłego roku, zamiast do oczyszczalni ścieków na prawym brzegu Wisły, w wyniku awarii do rzeki trafiło 3,6 mln metrów sześciennych zanieczyszczeń komunalnych. To jedna z największych katastrof ekologicznych dla Wisły, według Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Chybiona inwestycja za 0,5 mld złotych jest przedmiotem śledztwa ze strony Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Prokuratury Regionalnej w Warszawie. Gdyby nie pomoc władz centralnych i budowa awaryjnego kolektora przez wojsko, do Wisły trafiłoby kolejnych 12,5 mln metrów sześciennych zanieczyszczeń.

2. Wspieranie LGBT

Kandydat na urząd prezydenta RP Koalicji Obywatelskiej jest hojnym sponsorem mniejszości seksualnych z publicznych pieniędzy. Pieniądze Warszawiaków w tym roku dostało m.in. Stowarzyszenie Grupa Artystyczna TERAZ POLIŻ. Ratusz finansował także projekty typu „Co lesbijka ma w słoiku”. Według raportu wiceministra sprawiedliwości Sebastiana Kalety w latach 2017-2019 r. na LGBT stołeczny ratusz przeznaczył aż 7 mln złotych. Mniejszości seksualne mają łatwy dostęp w Warszawie do szkół. Według polityków prawicy to systemowa deprawacja dzieci i młodzieży. 

3. Szastanie publicznymi pieniędzmi

Symbolem nieporadnych inwestycji i nieporadności prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego stało się wybudowanie „strefy relaksu” na jednym z najbardziej zatłoczonych skrzyżowań w Polsce – pl. Bankowym. Inwestycja kosztowała prawie milion złotych i stała pusta – kto bowiem chciałby odpoczywać przy smrodzie spalin i ryku silników. Po fali krytyki bezużyteczna strefa relaksu została zdemontowana. 

4. Hejt i agresja

Rafał Trzaskowski dał się także poznać jako polityk agresywny, który nie cofa się przed groźbami i hejtem. Niedawno groził dziennikarzowi TVP Info likwidacją stacji, bo ten zadawał mu niewygodne pytania. Zatrudnił także Mariusza Kozaka-Zagozdę założyciela hejterskiego profilu facebook’owego “Sok z Buraka”. W wywiadzie dla „Newseeka” kandydat na prezydenta zapowiedział, że „przetrąci kręgosłup pisowskiej władzy”. Eskalowanie napięć i podziałów w Polsce nie jest najlepszą wizją na bycie prezydentem RP.

5. Nieudolność w przeciwdziałaniu skutkom pandemii Covid-19

Warszawa jako miasto najgorzej radzi sobie z pomocą przedsiębiorcom w czasie pandemii. Podczas, gdy w Gorzowie Wlkp 92 proc. przedsiębiorców otrzymało pomoc z tarczy antykryzysowej, a w Poznaniu 84 proc., w Warszawie zaledwie – 6 proc. Oznacza to w praktyce, że stołeczne MSP wciąż pozostają bez pomocy. To wyjątkowa nieudolność administracji.

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
KościółPolska

W piątek rozpocznie się pierwsza sesja 4. Kongresu "Europa Christi - Mundus Christi"

Od 17 do 19 lipca w Wigrach odbędzie się pierwsza w tym roku sesja 4. Kongresu Ruchu “Europa Christi-Mundus Christi”. W tym roku, w kongresie będzie można uczestniczyć zdalnie, a relacja z niego będzie transmitowana w sieci na portalu…
Zobacz więcej