Polska

Afera pedofilska się rozkręca! Były wiceszef Agencji Wywiadu z nadania PO został zatrzymany. Czy Rosja to wykorzystała?

Były szef AW został zatrzymany w piątek pod zarzutem dokonania aktów pedofilskich. Paweł W. pełnił funkcję do 2015 r. W AW pracował jeszcze w 2017 r. Ostatnimi laty przebywał na zwolnieniu lekarskim. Leczył się psychiatrycznie.

Ostatnie doniesienia mówią o tym, że Paweł W. dokonywał przestępstw pedofilskich o charakterze homoseksualnym w stosunku do swojego siostrzeńca. Od dłuższego czasu zażywał też środki psychotropowe. 

Według mediów, Paweł W. wywodził się z dawnych służb specjalnych. Wówczas o odwołanie go z funkcji wnioskował przewodniczący komisji ds. służb specjalnych Marek Opioła, poseł PiS. 

Agencja Wywiadu miała opinię jednej z najbardziej zdemoralizowanych służb III RP. Funkcjonariuszy oskarżano o handel wizami oraz o kradzież pieniędzy z funduszu operacyjnego. 

Paweł W. jest bliskim przyjacielem ex-szefa AW generała Macieja Hunia, mianowanego za czasów Aleksandra Kwaśniewskiego. Potem Hunia był bardzo blisko polityków Platformy Obywatelskiej: Donalda Tuska, Radosława Sikorskiego, Bartłomieja Sienkiewicza, Jacka Cichockiego czy Pawła Grasia.  

Co zaskakujące, w pewnym momencie AW wycofała się niemal całkowicie z działalności w Rosji i krajach byłego ZSRR! Czy jednym z narzędzi nacisku mogły być wykorzystywane przez Rosjan wątki obyczajowe?

Źródło: tvp.info, money.pl, polskatimes.pl, wpolityce.pl, gf24.pl   

Podobne artykuły
PolskaTurystyka

Remont drogi do Morskiego Oka. Trakt zamknięty od środy

Z powodu remontu od poniedziałku przynajmniej do środy będzie zamknięty popularny szlak do Morskiego Oka. Turyści będą mogli dojść tylko do Wodogrzmotów Mickiewicza i dalej kierować się w stronę Doliny Roztoki. Dojście do Morskiego Oka i zejście…
Zobacz więcej
InformacjeKościółPolskaRozwój

Odnowią zabytkowe kapliczki

Samorząd Małopolski przeznaczył 500 tys. zł z tegorocznego budżetu województwa na dofinansowanie renowacji przydrożnych kapliczek. Dzięki tym środkom uda się uratować 46 kapliczek, przydrożnych krzyży czy figur świętych usytuowanych w całym…
Zobacz więcej
InformacjeKościółPolska

Pierwsza taka aplikacja na świecie. Pomoże niesłyszącym i słabosłyszącym wiernym

Effatha24 to pierwsza na świecie aplikacja mobilna służąca polskim chrześcijanom niesłyszącym i słabosłyszącym, posługującym się polskim językiem migowym lub też systemem języka migowego. Będzie ona źródłem wiedzy religijnej. &#8211…
Zobacz więcej