Gospodarka

Agencja Rezerw Materiałowych nieprzerwanie dostarcza środki m.in. do pielęgniarek i położonych. Innowacyjny polski materiał będzie barierą dla wirusów.

SOR, oddzial zakazny z pacjentami podejrzanymi o COVID-19 Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Pielęgniarki i położne to, razem lekarzami, to grupy zawodowe  najbardziej narażone  na kontakt z koronawirusem. Niemal we wszystkich szpitalach dotychczasowe procedury i czas pracy zostały zmienione oraz dostosowane do nowej, ciężkiej sytuacji. Wiele pielęgniarek mimo zaawansowanego wieku wytrzymuje trudy nowych obowiązków – zarówno psychicznie, jak i fizycznie. W tej sytuacji dostarczanie środków ochronnych tej grupie zawodowej jest jednym z priorytetów Agencji Rezerw Materiałowych.

– Jesteśmy wdzięczni pielęgniarkom i położonym za ich pracę w trudnych warunkach. Dostosowanie się do nowych procedur medycznych przygotowanych na walkę z koronawirusem nie było łatwe. Ze swojej strony robimy wszystko co w naszej mocy, aby zapewnić im bezpieczeństwo poprzez zapewnienie ciągłości dostaw środków ochronnych – przekonuje Michał Kuczmierowski,  prezes Agencji Rezerw Materiałowych.

W minionym tygodniu dostawy materiałów ochronnych składowanych na co dzień w Strzałkowie, Lublińcu i Komorowie trafiły między innymi do Okręgowych Izb Pielęgniarek i Położonych, gdzie dalej będą dystrybuowane i trafią do pracowników tamtejszych szpitali. Transporty ze sprzętem dotarły do kilkudziesięciu oddziałów OIPIP w całej Polsce. Łącznie w ostatnim tygodniu Agencja Rezerw Materiałowych rozdysponowała: 6,4 mln masek ochronnych, 3,7 mln rękawiczek ochronnych, 101 tys. litrów środków do dezynfekcji rąk, 69 tys. gogli, przyłbic i okularów ochronnych, 30 tys. osłon na buty oraz 1560 kombinezonów ochronnych.

Agencja Rezerw Materiałowych  poinformowała również o nawiązaniu współpracy z firmą Sanwil – pomysłodawcą innowacyjnego materiału SANMED, który stanowi skuteczną barierę dla wirusów, a do tego jest wodoszczelny, paroprzepuszczalny i nie zawiera związków szkodliwych dla człowieka. Materiał jest wykorzystywany do szycia kombinezonów ochronnych, dzięki czemu produkty z polskich szwalni już wkrótce zaczną wspierać pracowników szpitali.

Podobne artykuły
GospodarkaŚwiatTurystyka

Nad Adriatykiem trwa walka o turystów. Włosi zjednoczeni

Włoskie miejscowości na 300-kilometrowym wybrzeżu Adriatyku stworzyły jedną drużynę i razem postanowiły walczyć o turystów. Wspólne zaproszenie dla nich wystosowały regiony Wenecja Euganejska, Emilia-Romania i Friuli- Wenecja Julijska. Z…
Zobacz więcej
GospodarkaInformacjePolska

Morska farma wiatrowa na Bałtyku. Baltica 1 z warunkami przyłączenia do sieci

W polskiej części Morza Bałtyckiego powstaną trzy morskie farmy wiatrowe. Inwestycja jest gigantyczna – po uruchomieniu całości maksymalna moc będzie wynosić nawet 3500 MW! Niedawno poinformowano, że Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA wydały…
Zobacz więcej
GospodarkaPolska

Polska "zieloną wyspą" w czasie kryzysu. Przybyło projektów inwestycji zagranicznych

Nastroje inwestorów są najgorsze w historii, inwestycje zagraniczne lecą na łeb na szyję, a u nas projektów przybyło. Wśród krajów, które obroniły się przed COVID-19, mamy ich najwięcej – czytamy w dzisiejszym “Pulsie…
Zobacz więcej