InformacjeŚwiat

Ambasador Chin w Izraelu nie żyje. Policja bada okoliczności śmierci.

Tel Awiw, żródło: Wikipedia

Ambasador Chin w Izraelu Du Wei został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu na obrzeżach Tel Awiwu, potwierdziło w niedzielę ministerstwo spraw zagranicznych Izraela.

58-letni dyplomata, który przybył do Izraela w połowie lutego, został znaleziony martwy w swoim domu w Herclijji, na północ od miasta. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Według reporterów agencji AFP w rezydencji ambasadora można było zobaczyć izraelską policję i zespoły kryminalistyczne. Obiekt ten był chroniony niskim murem i zacieniony przez zielony ogród.

Dziennik Haaretz powiedział, że wstępne raporty mówiły, że personel znalazł Du martwego w jego łóżku i że nie było żadnych oznak przemocy. Według izraelskich służb ratunkowych przyczyną śmierci wydaje się być atak serca. W maju Du przeszedł 14-dniową kwarantannę domową po przyjeździe do Izraela z powodu wybuchu koronawirusa.

Co ciekawe, śmierć ambasadora nastąpiła zaledwie dwa dni po tym, jak potępił komentarze, odwiedzając sekretarza stanu USA Mike’a Pompeo, który potępił chińskie inwestycje w Izraelu i oskarżył Chiny o ukrywanie informacji o wybuchu pandemii koronawirusa. Waszyngton wezwał także Izrael do ograniczenia chińskich inwestycji w sektorach strategicznych.

Źródło: dailysabah.com

Podobne artykuły
InformacjePolska

„Express Wieczorny” powraca! Już jutro w największych miastach Polski rozdamy 1 milion egzemplarzy!

Słynna popołudniówka – Express Wieczorny – powraca! Już jutro, w piątek, w Warszawie i kilku największych miastach Polski rozdamy bezpłatnie 1 milion egzemplarzy specjalnego dodatku do „Gazety Polskiej Codziennie”! Zachęcamy też do…
Zobacz więcej
InformacjeKultura

Pokaz rysunków Józefa Mehoffera. Rzadko się zdarza, by takie prace były darowane muzeom

Dziewięć rysunkowych studiów i portretów Józefa Mehoffera – podarowanych Muzeum Narodowemu w Krakowie przez chrześniaka artysty Wiesława Zadęckiego – będzie można od soboty oglądać w Domu Józefa Mehoffera przy ul. Krupniczej. Dzieła…
Zobacz więcej
GospodarkaŚwiatTurystyka

Nad Adriatykiem trwa walka o turystów. Włosi zjednoczeni

Włoskie miejscowości na 300-kilometrowym wybrzeżu Adriatyku stworzyły jedną drużynę i razem postanowiły walczyć o turystów. Wspólne zaproszenie dla nich wystosowały regiony Wenecja Euganejska, Emilia-Romania i Friuli- Wenecja Julijska. Z…
Zobacz więcej