InformacjeŚwiat

Amerykańska lewica liczy na Trzaskowskiego. Duda dla nich to homofob

Andrzej Duda

„Coda Story informowała o tym, w jaki sposób konserwatywne media w Polsce uruchomiły propagandę anty-LGBTQ, aby ożywić wyborców przed wyborami parlamentarnymi. Teraz Polska przygotowuje się do kolejnych kluczowych wyborów, tym razem na prezydenta” – pisze liberalny amerykański portal.

„Gdy Polska stoi w obliczu recesji i nowego szczytu w sprawach Covid-19, prezydent Andrzej Duda przyjął twardą linię anty-LGBTQ w swojej kampanii Prezydent podpisał „kartę rodzinną” 10 czerwca , zobowiązując się do ochrony i obrony „tradycyjnej rodziny” przed „ideologią LGBT”. Duda opublikował serię obietnic i zawarł obietnicę zakazania rozpowszechniania „ideologii LGBT” w szkołach” – ostrzegają. 

Do komentowania tego, co dzieje się w Polsce portal zaprosił… przedstawiciele organizacji homoseksualny. 

„Jest zdenerwowany, jego ludzie są nerwowi. Jego kampania zwolniła ”- powiedział Hubert Sobecki, współprzewodniczący organizacji praw LGBTQ, Miłość nie wyklucza. „Łatwo i skutecznie pokazuje się wewnętrzne zagrożenie” – tłumaczy.

Kto jest nadzieją amerykańskiej lewicy? Nie ukrywają tego w dalszej części tekstu.

“W pokazie siły burmistrz Trzaskowski zebrał 1,6 miliona podpisów w ciągu zaledwie pięciu dni, aby zarejestrować się jako kandydat na prezydenta, znacznie więcej niż 100 000 wymaganych prawem. Ankiety wskazują, że prawdopodobnie w lipcu odbędą się wybory między Dudą a burmistrzem” – wyraża swoje nadzieje autor tekstu. 

Tak więc wybory rozgrywają się, według liberałów, między homofobicznym Dudą, a kosmopolitycznym i tolerancyjnym Trzaskowskim. Stawiają oczywiście na tego drugiego.

„Homofobia nie jest nowym tematem w katolickiej i konserwatywnej Polsce; jednak podczas wyborów ubiegłej jesieni prawa LGBTQ stały się głównym tematem kampanii.

„Tego rodzaju narracja zniknęła z polskiego dyskursu publicznego na lata, a potem nagle pojawiła się na nowo w ubiegłym roku” – wyjaśnił Sobecki z organizacji Love Do Not Exclude” – czytamy

Źródło: codastory.com

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
InformacjeKościółŚwiat

Papież apeluje o globalny rozejm

Papież Franciszek zapewnił o swojej bliskości ze wszystkimi dotkniętymi pandemią oraz tymi, którzy doświadczają jej skutków ekonomicznych i socjalnych. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie ponowił też apel o globalne zawieszenie…
Zobacz więcej