Świat

Amerykańskie władze powiedziały stop testom na COVID-19 firmowanym przez Billa Gatesa.

Bill Gates, źródło: Internet

Food and Drug Administration (FDA) wstrzymało, przynajmniej tymczasowo, domowy program testów na koronawirusa wspierany przez Billa Gatesa.

„Proszę przerwać testowanie pacjenta i zwrócić wyniki diagnostyczne pacjentom, dopóki nie zostanie uzyskana odpowiednia autoryzacja”, FDA przekazała Seattle Coronavirus Assessment Network (SCAN) w oficjalnym liście, donosi The New York Times.

„FDA nie zgłosiła żadnych obaw dotyczących bezpieczeństwa i dokładności testu SCAN, ale zostaliśmy poproszeni o wstrzymanie testów do czasu otrzymania dodatkowej autoryzacji”, pisze z kolei SCAN. 

Organizacja finansowana przez przez The Bill and Melinda Gates Foundation, wysyłała bezpłatne zestawy testowe uczestnikom badania. Celem było przetestowanie ludzi zarówno z objawami, jak i bez nich, aby dowiedzieć się, jak rozpowszechniony jest COVID-19 w rejonie Seattle. FDA wymaga jednak, aby wszelkie testy koronawirusa otrzymały zezwolenie przed ich użyciem.

„W miarę jak SCAN zbierze więcej wyników testów w nadchodzących tygodniach, naukowcy oczekują, że nowe dane pozwolą lepiej określić liczbę infekcji i będą służyć jako źródło informacji dla odpowiedzi na inne pytania, na przykład kiedy wprowadzone obostrzenia mogą być złagodzone”, napisał Gates na swoim blogu.

Zestawy testowe zawierały wymaz z nosa, który uczestnicy odsyłali następnie do jednej z instytucji zaangażowanych w program. Organizacja ma zdolność analizowania 1000 testów dziennie.

Źródło: news.yahoo.com

Podobne artykuły
KulturaŚwiat

Dwayne „The Rock” Johnson - oto najlepiej opłacana gwiazda na Instagramie

Aktor znany z filmów akcji Dwayne “The Rock” Johnson, jest obecnie najwyżej opłacaną gwiazdą na Instagramie. Za jeden post sponsorowany zgarnia nawet ponad milion dolarów. WedługHopper HQ –firmy zajmującej się…
Zobacz więcej
InformacjeŚwiat

W Mediolanie i Rzymie kwitnie życie nocne. „Biada temu, kto poprosi o założenie maseczki”

W Mediolanie i Rzymie kwitnie życie nocne, podczas którego w tłumie młodzieży rzadkością są maseczki i zachowanie dystansu. Początek lipca, gdy poprawia się sytuacja epidemiologiczna, upływa pod znakiem obaw, jakie skutki przyniesie rozluźnienie…
Zobacz więcej
InformacjeKulturaŚwiat

Nie żyje Ennio Morricone. Wybitny włoski kompozytor i dyrygent miał 91 lat

Zmarł Ennio Morricone, włoski kompozytor i dyrygent – podały dziś włoskie media. Artysta znany był przede wszystkim jako twórca muzyki filmowej, w tym do filmów “Misja”, “Nietykalni” czy “Dawno temu w Ameryce”.
Zobacz więcej