InformacjeŚwiat

Dziś kibice będą bronić Londynu przed demolowaniem pomników przez Antifę

Fot. Internet

Kibice najważniejszych angielskich ekip chuligańskich wezwali do ochrony pomników wojennych w londyńskiej dzielnicy rządowej w ten weekend. Właśnie wtedy odbędą się demonstracje „Black Lives Matter” (BLM).

Lewacy chcą zniszczyć 60 „rasistowskich” pomników w centrum Londynu, które mają być zdemolowane z powodu „wychwalania niewolnictwa”. Kibice powołali ruch Demokratyczny futbolowy sojusz chłopców (DFLA), który będzie bronił brytyjskiego dziedzictwa. Zbiórkę skrzykują w Internecie. 

„DFLA prosi wszystkich swoich członków, aby spotkali się w Whitehall w południe w sobotę 13 czerwca w celu ochrony naszych pomników wojennych” – napisali w odezwie.  To kwestia „ochrony zabytków i pomników” oraz „obrony tego, co nasi bohaterowie wojenni zrobili dla tego kraju i jego honoru” – wyjaśniają kibice. 

Zaniepokojony jest szef Departamentu Policji w Londynie Ken Marsh. „Według brytyjskiego tabloidu The Sun trwają przygotowania do akcji” – powiedział Marsh. „W ten weekend czeka nas burza” – uważa.  

Według DFLA bojówki klubów piłkarskich Charlton, Millwall, West Ham, Chelsea, Arsenal, Portsmouth, Newcastle, Plymouth, Exeter, Stoke, Birmingham, Coventry, Colchester, Bristol i Swindon potwierdzili już swój przyjazd do stolicy. 

Źródło: jungefreiheit.de

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
InformacjeKościółŚwiat

Papież apeluje o globalny rozejm

Papież Franciszek zapewnił o swojej bliskości ze wszystkimi dotkniętymi pandemią oraz tymi, którzy doświadczają jej skutków ekonomicznych i socjalnych. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie ponowił też apel o globalne zawieszenie…
Zobacz więcej