Świat

Asteroida w kształcie … maseczki przeleciała dziś obok naszej planety. Mamy zdjęcia gościa z kosmosu!

Asteroida, Arecibo Observatory

Dziś w południe obok naszej planety przeleciała kosmiczna skała (52768) 1998 OR2 o średnicy kilku kilometrów. Rozpisują się o niej media, a astronomowie żartują, że obiekt obiekt ma założoną własną maseczkę. „Wszyscy myślimy o COVID-19. Wygląda na to, że 1998 OR2 też pamiętała o założeniu maseczki”, skomentowała szefowa obserwatorium Arecibo Observatory Anne Virkki.

Anne Virkki, kierująca radarem planetarnym w Obserwatorium oraz planetoida 52768 (1998 OR2) , fot. Arecivo Observatory.

Asteroida przeleciała o około 6, 3 mln kilometrów od ziemi, teraz powoli się oddala ale wróci w 2079 roku. Wówczas ma znaleźć się bliżej, bo w odległości ok. 1,8 mln km od naszej planety. Naukowcy próbują zbadać możliwie najdokładniej jej orbitę, a informacje przekazać przyszłym pokoleniom.

„Śledzimy tę asteroidę od ponad 20 lat i od dawna przewidywaliśmy, że przeleci koło ziemi 29 kwietnia 2020 roku. Jest to jedna z największych NEO.” – powiedział Paul Chodas, dyrektor centrum NASA .

Źródło: www.elmundo.es, Arecibo Observatory

Podobne artykuły
KulturaŚwiat

Dwayne „The Rock” Johnson - oto najlepiej opłacana gwiazda na Instagramie

Aktor znany z filmów akcji Dwayne “The Rock” Johnson, jest obecnie najwyżej opłacaną gwiazdą na Instagramie. Za jeden post sponsorowany zgarnia nawet ponad milion dolarów. WedługHopper HQ –firmy zajmującej się…
Zobacz więcej
InformacjeŚwiat

W Mediolanie i Rzymie kwitnie życie nocne. „Biada temu, kto poprosi o założenie maseczki”

W Mediolanie i Rzymie kwitnie życie nocne, podczas którego w tłumie młodzieży rzadkością są maseczki i zachowanie dystansu. Początek lipca, gdy poprawia się sytuacja epidemiologiczna, upływa pod znakiem obaw, jakie skutki przyniesie rozluźnienie…
Zobacz więcej
InformacjeKulturaŚwiat

Nie żyje Ennio Morricone. Wybitny włoski kompozytor i dyrygent miał 91 lat

Zmarł Ennio Morricone, włoski kompozytor i dyrygent – podały dziś włoskie media. Artysta znany był przede wszystkim jako twórca muzyki filmowej, w tym do filmów “Misja”, “Nietykalni” czy “Dawno temu w Ameryce”.
Zobacz więcej