Kultura

Awantura o Trójkę opłaciła się. Dziennikarze zebrali już 1 mln zł na nowe radio.

Magdalena Jethon i Mateusz Kijowski, źródło: Internet

Po karczemnej awanturze o przebój Kazika i ostentacyjnym opuszczeniu rozgłośni przez czołowych dziennikarzy, o czym pisaliśmy w ostatnich dniach, krystalizuje się coraz wyraźniej biznesowy projekt Radia Nowy Świat. 

Inicjatywie przewodzi była szefowa Trójki Magda Jethon, która po odejściu z radia tworzyła media Komitetu Obrony Demokracji (KOD). Następnie założyła spółkę Ratujmy Trójkę sp. z o.o. wspólnie z Wojciechem Mannem, Janem Chojnackim i Piotrem Jedlińskim. 

Jak nietrudno się domyślić, kolejni dziennikarze, którzy z poczuciem moralnej wyższości i świętego oburzenia odchodzą właśnie z Polskiego Radia, dołączają do zespołu Jethon. Liczy ona na współpracę Jerzego Sosnowskiego, Joanna Kołaczkowskiej, Piotra Bukartyka, a nawet Elizy Michalik. 

Jethon zbiera pieniądze u sponsorów oraz w internecie. Ujawnia, że miesięcznie na utrzymanie radia będzie potrzebowała ok. 250 tys. miesięcznie. Od czasu awantury z Listą Przebojów zbiórka w jednym z portali crowdfundingowych wyraźnie przyspieszyła i trójkowi dysydenci mają już na koncie ponad milion złotych. 

Podobne artykuły
KulturaŚwiat

Dwayne „The Rock” Johnson - oto najlepiej opłacana gwiazda na Instagramie

Aktor znany z filmów akcji Dwayne “The Rock” Johnson, jest obecnie najwyżej opłacaną gwiazdą na Instagramie. Za jeden post sponsorowany zgarnia nawet ponad milion dolarów. WedługHopper HQ –firmy zajmującej się…
Zobacz więcej
InformacjeKulturaŚwiat

Nie żyje Ennio Morricone. Wybitny włoski kompozytor i dyrygent miał 91 lat

Zmarł Ennio Morricone, włoski kompozytor i dyrygent – podały dziś włoskie media. Artysta znany był przede wszystkim jako twórca muzyki filmowej, w tym do filmów “Misja”, “Nietykalni” czy “Dawno temu w Ameryce”.
Zobacz więcej
InformacjeKultura

Pokaz rysunków Józefa Mehoffera. Rzadko się zdarza, by takie prace były darowane muzeom

Dziewięć rysunkowych studiów i portretów Józefa Mehoffera – podarowanych Muzeum Narodowemu w Krakowie przez chrześniaka artysty Wiesława Zadęckiego – będzie można od soboty oglądać w Domu Józefa Mehoffera przy ul. Krupniczej. Dzieła…
Zobacz więcej