InformacjePolska

“Będąc na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem, poniosła najwyższą cenę”. Nie żyje pielęgniarka z Zawiercia.

Człowiek w szpitalu, Internet

Druzgocącą wiadomość przekazał na Facebooku Szpital Powiatowy w Zawierciu. Nie żyje Dorota Gołuchowska – zakażona koronawirusem pielęgniarka, zatrudniona w zawierciańskiej placówce. “Była osobą w pełni oddaną pacjentom” – napisali pracownicy szpitala we wzruszającym oświadczeniu.

Informację zawierciańska lecznica przekazała na swojej stronie internetowej i Facebooku. Kobieta pracowała w tamtejszym szpitalu od wielu lat. To właśnie w pracy została zakażona koronawirusem.

– Z ogromnym bólem przyjęliśmy informację o śmierci Pani Doroty Gołuchowskiej, pielęgniarki od wielu lat związanej ze Szpitalem Powiatowym w Zawierciu. Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia. Była osobą w pełni oddaną pacjentom. W trudnym i niebezpiecznym czasie pandemii z zaangażowaniem wypełniała swoje obowiązki, zawód pielęgniarki postrzegając nie tylko jako pracę, ale także powołanie do pomocy drugiemu człowiekowi. Pełna empatii i ciepła, ciesząca się sympatią i uznaniem współpracowników, którzy zawsze mogli liczyć na jej pomoc i wsparcie. Będąc na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem, poniosła najwyższą cenę – czytamy w komunikacie szpitala na Facebooku.

Wpis zawierciańskiego szpitala we wzruszających słowach skomentował również syn Pani Doroty. “Dziękuję Wam za pomoc i za to co robiliście żeby mamie pomoc” – napisał.

Dorota Gołuchowska była pielęgniarką oddziałową na oddziale opieki paliatywnej. Jest jednym z pracowników szpitala, którzy zakazili się w kwietniu koronawirusem. Wśród kilkudziesięciu zakażonych osób są również pacjenci. Oddział chorób wewnętrznych jest zamknięty do odwołania. Jak informuje “Dziennik Zachodni”, od początku epidemii od pracowników szpitala pobrano do badań 295 próbek. Dodatni wynik testu stwierdzono do tej pory u 44 osób. Dwie osoby wyzdrowiały.


Podobne artykuły
InformacjePolska

„Express Wieczorny” powraca! Już jutro w największych miastach Polski rozdamy 1 milion egzemplarzy!

Słynna popołudniówka – Express Wieczorny – powraca! Już jutro, w piątek, w Warszawie i kilku największych miastach Polski rozdamy bezpłatnie 1 milion egzemplarzy specjalnego dodatku do „Gazety Polskiej Codziennie”! Zachęcamy też do…
Zobacz więcej
InformacjeKultura

Pokaz rysunków Józefa Mehoffera. Rzadko się zdarza, by takie prace były darowane muzeom

Dziewięć rysunkowych studiów i portretów Józefa Mehoffera – podarowanych Muzeum Narodowemu w Krakowie przez chrześniaka artysty Wiesława Zadęckiego – będzie można od soboty oglądać w Domu Józefa Mehoffera przy ul. Krupniczej. Dzieła…
Zobacz więcej
InformacjeKościółPolska

Apel o pomoc dla powodzian. Abp Eugeniusz Popowicz zwrócił się do wiernych

W związku z licznymi podtopieniami na Podkarpaciu i na zachodniej Ukrainy metropolita przemysko – warszawski Kościoła grekokatolickiego w Polsce abp Eugeniusz Popowicz zaapelował do wiernych o pomoc dla powodzian. Ofiary na rzecz poszkodowanych…
Zobacz więcej