Świat

Belgijski polityk, który oskarża prezydenta Dudę o homofobię był bohaterem afery pedofilskiej!

Źródło: Wikipedia

Co chcą ukryć europejskie elity pod atakami na Polskę? Nieczyste sumienie. Jednym z najgłośniej krzyczących jest jest podejrzany z afery szajki pedofilów z wyższych sfer. 

„Wicepremier Elio Di Rupo jest pedofilem – twierdzi belgijska prasa flamandzka. Gazety francuskojęzyczne są skłonne go bronić: podkreślają, że dotąd dużo jest oskarżeń, ale nikt nie przedstawił dowodów winy. Sam Elio Di Rupo, człowiek numer dwa we frankofońskiej Partii Socjalistycznej, kategorycznie zaprzecza zarzutom. “Ani z bliska, ani z daleka nie miałem do czynienia z pedofilią” – pisał dziennik Rzeczpospolita w 1996 r. 

Z kolei agencja informacyjna AP pisała, że „belgijskie gazety poinformowały, że niezidentyfikowany mężczyzna oskarżył Elio Di Rupo o molestowanie seksualne młodych chłopców. Komisja parlamentarna może odrzucić zarzuty, odesłać sprawę na policję w celu dalszego śledztwa lub skierować ją do Sądu Najwyższego”.

Chodziło o bardzo wyrafinowaną szajkę pedofilską. Skazany gwałciciel dziecięcy Marc Dutroux był w więzieniu, oskarżony o porwanie sześciu dziewczynek w wieku od 8 do 19 lat. Dwie zostały uratowane przez policję po aresztowaniu Dutroux. Ponad 300 000 Belgów wyraziło wtedy swój gniew przeciwko rządowi w spontanicznych strajkach i protestach i domagało się działań mających na celu powstrzymanie wykorzystywania dzieci.

W skandal byli zamieszani także inni politycy z partii socjalistycznej. Świadek przebywający wówczas w więzieniu opisał rzekome zaangażowanie Di Rupo w molestowanie jego i nieletnich chłopców w 1989 i 1990 roku. Di Rupo był ministrem ekonomii i telekomunikacji oraz jednym z czterech wicepremierów. Był numerem 2 we francuskojęzycznej partii socjalistycznej.

Polityk nie przyznał się do winy i został oczyszczony z zarzutów. Podczas przesłuchania Di Rupo przyznał, że korzystał z usług męskich prostytutek, ale nigdy nie były to osoby, które miały mniej niż 16 lat. 

Źródło AP, rp.pl 

Podobne artykuły
InformacjeKościółŚwiat

Papież apeluje o globalny rozejm

Papież Franciszek zapewnił o swojej bliskości ze wszystkimi dotkniętymi pandemią oraz tymi, którzy doświadczają jej skutków ekonomicznych i socjalnych. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie ponowił też apel o globalne zawieszenie…
Zobacz więcej
KulturaŚwiat

Dwayne „The Rock” Johnson - oto najlepiej opłacana gwiazda na Instagramie

Aktor znany z filmów akcji Dwayne “The Rock” Johnson, jest obecnie najwyżej opłacaną gwiazdą na Instagramie. Za jeden post sponsorowany zgarnia nawet ponad milion dolarów. WedługHopper HQ –firmy zajmującej się…
Zobacz więcej
InformacjeŚwiat

W Mediolanie i Rzymie kwitnie życie nocne. „Biada temu, kto poprosi o założenie maseczki”

W Mediolanie i Rzymie kwitnie życie nocne, podczas którego w tłumie młodzieży rzadkością są maseczki i zachowanie dystansu. Początek lipca, gdy poprawia się sytuacja epidemiologiczna, upływa pod znakiem obaw, jakie skutki przyniesie rozluźnienie…
Zobacz więcej