Duchowość

Benedykt XVI: “Współczesne społeczeństwo jest w trakcie formułowania antychrześcijańskiego credo”.

fragment obrazu Kłamstwa Antychrysta Luki Signorellego

Benedykt XVI zasugerował, że ekskomunika – jako termin definiujący relację w jakiej znalazł się człowiek z Kościołem – zmieniła znaczenie. By je zrozumieć należy uświadomić sobie siłę zjawisk jakimi są homoseksualne małżeństwa i aborcja. – To znak duchowej siły Antychrysta – powiedział duchowny. – Dzisiaj ten, kto mu się sprzeciwia jest ekskomunikowany ze społeczeństwa – doprecyzował poprzedni Ojciec Święty, który zrezygnował z urzędu 7 lat temu. Benedykt XVI udzielił wywiadu niemieckiemu dziennikarzowi Peterowi Seewaldowi. Rozmowa ma posłużyć za materiał na nową biografię emerytowanego papieża.

Słowa emerytowanego papieża przytoczył konserwatywny amerykański portal Life Site News, a za nim w niedzielę włoski dziennik “La Repubblica”, który kolejną wypowiedź nazwał “powrotem Ratzingera”. W rozmowie z Seewaldem powiedział on: “Sto lat temu każdy uznałby za absurd rozmowę o małżeństwie homoseksualnym”.

Dzisiaj ten, kto mu się sprzeciwia jest ekskomunikowany ze społeczeństwa – stwierdził Benedykt XVI. – To samo odnosi się do aborcji i tworzenia istot ludzkich w laboratorium – dodał.

Współczesne społeczeństwo jest w trakcie formułowania antychrześcijańskiego credo, a jeśli ktoś się mu sprzeciwia, jest karany przez społeczeństwo ekskomuniką – oświadczył Benedykt XVI.

Obszerny tom z wypowiedziami Benedykta XVI ukazał się w Niemczech w poniedziałek, a w innych krajach ukaże się w kolejnych miesiącach. Papież Ratzinger otrzymał tom biografii pod tytułem “Życie” w dniu swych 93. urodzin 16 kwietnia.

Źródło: fakt.pl, PAP, Polskieradio24

Podobne artykuły
Anty-COVID 19Duchowość

Specjalny fundusz dla misjonarzy z Polski. Pomoże w walce z COVID-19

Przewodniczący Komisji KEP ds. Misji bp Jerzy Mazur utworzył specjalny fundusz pomocowy dla misjonarzy z Polski na walkę z COVID-19. Zebrano już 500 tys. zł, które przekazano do 70 parafii na zakup lekarstw, żywności dla najbardziej potrzebujących…
Zobacz więcej
DuchowośćKościół

Ośmiolatka trafi na ołtarze? Stolica Apostolska wydała "nihil obstat"

Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych wydała „nihil obstat” dla rozpoczęcia procesu wyniesienia na ołtarze niezwykłej francuskiej ośmiolatki Anne-Gabrielle Caron, która zmarła wskutek choroby nowotworowej i pomimo młodego wieku, odznaczała się…
Zobacz więcej
Duchowość

Myrna Nazzour – mistyczka obdarzona łaską stygmatów

Myrna Nazzour to jedna z największych obecnie żyjących mistyczek Kościoła Katolickiego, a znaki jakich Bóg dokonuje za jej pośrednictwem są dowodem tego, że cuda oraz uzdrowienia nie są jedynie wydarzeniami ze Starego Testamentu, ale także…
Zobacz więcej