InformacjeŚwiat

„Bóg umarł!” – lewica demolowała kościoły i synagogi. Anty-chrześcijaństwo i antysemityzm lekarstwem na rasizm?

fot. Internet

Przy okazji antyrasistowskich wystąpień w Stanach Zjednoczonych doszło do antyreligijnych aktów agresji. Oto niektóre z nich. 

Napad na Kościół episkopalny Świętego Jana zdarzył się w stołecznym Waszyngtonie. To słynny 204-letni kościół prezydencki. Został oszpecony graffiti i podpalony. 

W Nowym Jorku zniszczono Katedrę Świętego Patryka. 142-letni budynek został obmalowany napisami „BLM – Black Lives Matter”, „George Floyd” i „Nie ma sprawiedliwości, nie ma pokoju”.

fot. Twitter

W Richmond w Wirginii, zniszczona została 225-letnia kongregacja żydowska Beth Ahabah, gdzie wybito okna. Ofiarą wandali padł także Kościół episkopalny św. Pawła. Protestujący wybili okna w zborze West Broad Church of Christ.

Zdemolowana została Bazylika katedralna Niepokalanego Poczęcia w Denver, Ściany zostały również zdewastowane graffiti, „Pedofile” i „Bóg umarł!”.

W Los Angeles ściany Zgromadzenia Beth Israel zostały zniszczone przez napis „P..ć Israel” i „Wolna Palestyna”. Niektóre okna zostały rozbite, a bramy zostały poważnie uszkodzone.

Największe akty antysemickiego wandalizmu miały miejsce w Los Angeles. Zdewastowane zostały: Kongregacja Bet Izrael, Beit Medrash Kehilat Yaakov (Zgromadzenie Jakuba), synagoga rabina Gershona Bessa, najważniejszego żydowskiego przywódcy religijnego w mieście, a także Zgromadzenie Tiferes Cwi i Młody Izrael z Hancock Park oraz trzy szkoły religijne: Bais Yaakov School for Girls, Bnos Devorah High School i Ohr Eliyahu Academy.

Antifa zaatakowała  także kościół Matki Boskiej z Libanu-St. Peter Cathedral, w maronickim kościele katolickim w Los Angeles. Do zniszczeń doszło także w Dallas w kaplicy Saint Jude w centrum miasta.

Źródło: israelnationalnews.com

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
InformacjeKościółŚwiat

Papież apeluje o globalny rozejm

Papież Franciszek zapewnił o swojej bliskości ze wszystkimi dotkniętymi pandemią oraz tymi, którzy doświadczają jej skutków ekonomicznych i socjalnych. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie ponowił też apel o globalne zawieszenie…
Zobacz więcej