Polska

Bon turystyczny 1000+ dla 7 milionów Polaków na wakacje. Kto go dostanie?

Molo Sopockie Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Rząd szacuje, że 1000+ na wyjazdy turystyczne dostanie ponad 7 milionów Polaków. Dla branży turystycznej oznaczałoby to roczny zastrzyk w wysokości 7 miliardów złotych. Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz ujawniła kolejne informacje dotyczące programu Bony turystyczne 1000+.

Jak powiedziała w rozmowie z Money.pl, bon turystyczny to projekt mający wesprzeć branżę turystyki krajowej. Będą mogli z niego skorzystać pracownicy zatrudnieni na umowach o pracę, którzy nie zarabiają więcej niż wynosi przeciętne wynagrodzenie,, czyli w tym roku 5200 złotych miesięcznie..

– Tak jak w wielu zakładach pracy pracownicy dostają w okolicach świąt bony od swoich pracodawców, tak my chcemy, żeby pracodawcy mogli taki bon zafundować swoim pracownikom. Nie będziemy sięgać do kieszeni pracodawców, bo ten rok nie jest rokiem na to, żeby zmuszać pracodawców do wzmożonych wydatków, dlatego w tym roku taki bon będzie w 90 procentach sfinansowany z budżetu państwa, a 10 procent to będzie wkład własny pracodawcy – tłumaczy wicepremier.

Ciągle nie wiadomo kiedy program miałby zostać wdrożony. Być może te informacje zostaną podane na konferencji prasowej Ministerstwa Rozwoju, która ma się odbyć w tym tygodniu.

1000+ nie byłoby wpłacane na konto tylko dawane karty przed płaconej, dzięki której każdy mógłby płacić za usługi turystyczne. Warunkiem jest, że musiałyby w nich znaleźć się noclegi. W grę wchodzą jedynie usługi świadczone w kraju. Tysiącem plus nie można by płacić za wyjazd zagraniczny. Pieniądze można byłoby przeznaczyć na własne potrzeby, ale i na opłacenie wyjazdu komuś z rodziny – na przykład dziecku.

Źródło: money.pl

Podobne artykuły
InformacjePolska

"WAŁA DLA PRZYPAŁA!". Janusz "Siara" Rewiński w 13 sekund miażdży Rafała

W sieci pojawił się filmik z Januszem Rewińskim w roli głównej. Na nim: bardzo jasna deklaracja. Choć nazwisko Trzaskowskiego nie pada ani razu, każdy wie, o kogo chodzi… Zobacz filmik! Na filmiku, jaki krąży w sieci, widzimy Janusza…
Zobacz więcej
InformacjePolskaSport

Znakomity fotoreporter kończy 80 lat

W środę 80 lat kończy Jan Rozmarynowski, znakomity fotoreporter sportowy, świadek wielu sukcesów reprezentantów Polski, przyjaciel największych mistrzów. “Ciepło wspominam dawne lata i podróże” – powiedział jubilat. Urodził się 8…
Zobacz więcej
PolskaTurystyka

Remont drogi do Morskiego Oka. Trakt zamknięty od środy

Z powodu remontu od poniedziałku przynajmniej do środy będzie zamknięty popularny szlak do Morskiego Oka. Turyści będą mogli dojść tylko do Wodogrzmotów Mickiewicza i dalej kierować się w stronę Doliny Roztoki. Dojście do Morskiego Oka i zejście…
Zobacz więcej