GryPolska

Burza w sieci po tym, jak twórcy Wiedźmina zmienili logo na tęczowe

Tęczowe logo CDP Red, Facebook

CDP Red, wzorem innych firm na całym świecie, zmieniło logo na tęczowe by, jak twierdzą, wesprzeć mniejszości LGBT walczące o swoje prawa. Część polskich graczy pochwaliła ten pomysł. Jest też jednak wiele osób, którzy piszą, że to skandal, a więcej żadnych gier CDP nie kupią. CD Projekt Red to twórcy gier z serii Wiedźmin oraz nadchodzącego Cyberpunka 2077.

Decyzja o zmianie tła logo mocno podzieliła graczy, co wynika z wpisów pod tęczowym logo na Facebooku. Część chwali firmę za wsparcie i gratuluje odwagi, a część graczy, zarówno z Polski, jak i ze świata, oburza się za ten gest. Piszą m.in., że to działanie pod publiczkę i że skasowali zakup Cyberpunka w przedsprzedaży, skasowali z dysku Wiedźmina i więcej żadnej gry CD Projekt Red nie kupią.

Oto niektóre komentarze z oficjalnego facebookowego Fanpage’a firmy CD Projekt Red:

“Czy zmienialiście logo z okazji jakiegokolwiek święta narodowego? Tak tylko pytam”

“Gratuluje odwagi! Generalnie wspieranie mniejszości opłaca się firmie też z punktu ekonomicznego. Osoby o postępowych poglądach są lepiej wykształcone i więcej zarabiają”

“Pusty gest. Teraz takie w modzie”

“Róbcie to, co robicie najlepiej – czyli gry. Politykę i sprawy ideologiczne lepiej odstawcie na bok”

 “CD Projekt Red robi od lat gry z silnymi akcentami politycznymi i społecznymi, a proszę, pod postem dalej widzimy ludzi, którzy denerwują się, że firma zajmuje polityczne i społeczne stanowisko”

 “Niestety przykre jest wzorowanie się na zachodnich korporacjach i stosowanie marketingu budowanego na plecach mniejszości. wiara, w to że spółka giełdowa ma w swoim serduszku dobro homoseksualistów, afroamerykanów czy kogokolwiek innego poza głównymi udziałowcami jest dziecinadą”

“Moglibyście być apolityczni i nikomu nic by się nie stało”

Źródło: Facebook, dziennik.pl

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
KościółPolska

W piątek rozpocznie się pierwsza sesja 4. Kongresu "Europa Christi - Mundus Christi"

Od 17 do 19 lipca w Wigrach odbędzie się pierwsza w tym roku sesja 4. Kongresu Ruchu “Europa Christi-Mundus Christi”. W tym roku, w kongresie będzie można uczestniczyć zdalnie, a relacja z niego będzie transmitowana w sieci na portalu…
Zobacz więcej