GryPolska

Burza w sieci po tym, jak twórcy Wiedźmina zmienili logo na tęczowe

Tęczowe logo CDP Red, Facebook

CDP Red, wzorem innych firm na całym świecie, zmieniło logo na tęczowe by, jak twierdzą, wesprzeć mniejszości LGBT walczące o swoje prawa. Część polskich graczy pochwaliła ten pomysł. Jest też jednak wiele osób, którzy piszą, że to skandal, a więcej żadnych gier CDP nie kupią. CD Projekt Red to twórcy gier z serii Wiedźmin oraz nadchodzącego Cyberpunka 2077.

Decyzja o zmianie tła logo mocno podzieliła graczy, co wynika z wpisów pod tęczowym logo na Facebooku. Część chwali firmę za wsparcie i gratuluje odwagi, a część graczy, zarówno z Polski, jak i ze świata, oburza się za ten gest. Piszą m.in., że to działanie pod publiczkę i że skasowali zakup Cyberpunka w przedsprzedaży, skasowali z dysku Wiedźmina i więcej żadnej gry CD Projekt Red nie kupią.

Oto niektóre komentarze z oficjalnego facebookowego Fanpage’a firmy CD Projekt Red:

“Czy zmienialiście logo z okazji jakiegokolwiek święta narodowego? Tak tylko pytam”

“Gratuluje odwagi! Generalnie wspieranie mniejszości opłaca się firmie też z punktu ekonomicznego. Osoby o postępowych poglądach są lepiej wykształcone i więcej zarabiają”

“Pusty gest. Teraz takie w modzie”

“Róbcie to, co robicie najlepiej – czyli gry. Politykę i sprawy ideologiczne lepiej odstawcie na bok”

 “CD Projekt Red robi od lat gry z silnymi akcentami politycznymi i społecznymi, a proszę, pod postem dalej widzimy ludzi, którzy denerwują się, że firma zajmuje polityczne i społeczne stanowisko”

 “Niestety przykre jest wzorowanie się na zachodnich korporacjach i stosowanie marketingu budowanego na plecach mniejszości. wiara, w to że spółka giełdowa ma w swoim serduszku dobro homoseksualistów, afroamerykanów czy kogokolwiek innego poza głównymi udziałowcami jest dziecinadą”

“Moglibyście być apolityczni i nikomu nic by się nie stało”

Źródło: Facebook, dziennik.pl

Podobne artykuły
InformacjePolska

"WAŁA DLA PRZYPAŁA!". Janusz "Siara" Rewiński w 13 sekund miażdży Rafała

W sieci pojawił się filmik z Januszem Rewińskim w roli głównej. Na nim: bardzo jasna deklaracja. Choć nazwisko Trzaskowskiego nie pada ani razu, każdy wie, o kogo chodzi… Zobacz filmik! Na filmiku, jaki krąży w sieci, widzimy Janusza…
Zobacz więcej
InformacjePolskaSport

Znakomity fotoreporter kończy 80 lat

W środę 80 lat kończy Jan Rozmarynowski, znakomity fotoreporter sportowy, świadek wielu sukcesów reprezentantów Polski, przyjaciel największych mistrzów. “Ciepło wspominam dawne lata i podróże” – powiedział jubilat. Urodził się 8…
Zobacz więcej
PolskaTurystyka

Remont drogi do Morskiego Oka. Trakt zamknięty od środy

Z powodu remontu od poniedziałku przynajmniej do środy będzie zamknięty popularny szlak do Morskiego Oka. Turyści będą mogli dojść tylko do Wodogrzmotów Mickiewicza i dalej kierować się w stronę Doliny Roztoki. Dojście do Morskiego Oka i zejście…
Zobacz więcej