Kultura

Co oglądać w czasie pandemii? Trust. Historia najbogatszego człowieka świata.

Internet

To serial o tym, jak niszczą pieniądze oraz o skąd kalabryjska mafia miała kapitał założycielski. 

Jean Paul Getty był najbogatszym człowiekiem świata. Inwestował w ropę, do kieszeni wpadały mu procenty z większości tankowców i ropy kupowanej na stacji benzynowej. Swą konsekwencją, ale i oszczędnością, dorobił się niebywałej fortuny. W jego rodzinie brak było jednego: miłości.

Gdy jego wnuczek zostaje porwany przez ‘Ndranghetę, aby wymusić okup, sugeruje, aby uciąć mu ucho, być może to skłoni dziadka do hojności względem porywaczy. Nic bardziej błędnego. Dziadek Getty jest skłonny zapłacić tylko taką sumę, którą może odpisać od podatku. 

Jean Paul Getty III przechodzi traumę. Zostaje narkomanem, dostaje wylewu, jeździ na wózku inwalidzkim i młodo umiera. Kalabryjska mafia zyskuje pierwsze miliony. Buduje za nie port Gio Tauro, największy port kontenerowy Włoch. Do dziś największe centrum przerzutu kokainy do Europy. 

Wspaniałe kreacje Donalda Sutherlanda, Brendana Frasera, Harrisa Dickinsona i Hilary Swank. Warto. 

„Trust” reż. Simon Beaufoy. 

Ocena 5/5

Gdzie oglądać: HBO

Podobne artykuły
InformacjeKulturaŚwiat

Nie żyje Ennio Morricone. Wybitny włoski kompozytor i dyrygent miał 91 lat

Zmarł Ennio Morricone, włoski kompozytor i dyrygent – podały dziś włoskie media. Artysta znany był przede wszystkim jako twórca muzyki filmowej, w tym do filmów “Misja”, “Nietykalni” czy “Dawno temu w Ameryce”.
Zobacz więcej
InformacjeKultura

Pokaz rysunków Józefa Mehoffera. Rzadko się zdarza, by takie prace były darowane muzeom

Dziewięć rysunkowych studiów i portretów Józefa Mehoffera – podarowanych Muzeum Narodowemu w Krakowie przez chrześniaka artysty Wiesława Zadęckiego – będzie można od soboty oglądać w Domu Józefa Mehoffera przy ul. Krupniczej. Dzieła…
Zobacz więcej
InformacjeKulturaŚwiat

Bill Cosby odsiaduje wyrok za molestowanie i napaść. Jego żona twierdzi, że skazano go... przez rasizm

Żona skazanego za napaść i molestowanie seksualne komika Billa Cosby’ego – Camille wciąż nie wierzy w winę męża. Podczas gdy 82-latek od dwóch lat przebywa w więzieniu, kobieta teraz zarzuca ruchowi #MeToo rasizm i twierdzi, że aktor…
Zobacz więcej