InformacjeŚwiat

COVID-19: elektroniczna inwigilacja na Sardynii

Test, śledzenie i leczenie – w oparciu o tę strategię – jak wyjaśnił gubernator Christian Solinas – władze regionalne Sardynii zamierzają rozpocząć pobieranie próbek, testów i wymazów, zaczynając od zakładów opieki zdrowotnej.

Do tego izolacja nie w domach, ale w strukturach takich jak nieużywane szpitale i hotele, w których odbywa się izolację w ciągu 14 dni kwarantanny, aby uniknąć kontaktu z członkami rodziny.

Następnie będzie miało miejsce geolokalizacyjne śledzenie wszystkich ruchów i kontaktów osób z pozytywnym wynikiem koronawirusa. Kluczowym punktem systemu jest platforma informatyczna, na której wprowadzane są dane.

System ten, wyjaśnił szef regionu, pozwala na wspólne mapowanie przez gminę i ośrodki zdrowia, aż do wytypowania konkretnych domów, gdzie znajdują się zakażone osoby.

Dane będą udostępniane prefekturom i biurom epidemiologicznym, w celu zweryfikowania przestrzegania izolacji, wzrostu liczby infekcji lub obecności obszarów o szczególnym natężeniu przypadków z wynikiem dodatnim lub bezobjawowych.

Platforma, działająca już od momentu zablokowania ruchu pasażerskiego w portach morskich i portach lotniczych, pozwoli na geolokalizacyjne śledzenie przemieszczanie się i kwarantannę nowo przebywających na wyspie. To łącznie 26 127 osób od początku sytuacji kryzysowej.

Źródło: unionesarda.it 

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
InformacjeKościółŚwiat

Papież apeluje o globalny rozejm

Papież Franciszek zapewnił o swojej bliskości ze wszystkimi dotkniętymi pandemią oraz tymi, którzy doświadczają jej skutków ekonomicznych i socjalnych. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie ponowił też apel o globalne zawieszenie…
Zobacz więcej