InformacjeŚwiat

COVID-19: elektroniczna inwigilacja na Sardynii

Test, śledzenie i leczenie – w oparciu o tę strategię – jak wyjaśnił gubernator Christian Solinas – władze regionalne Sardynii zamierzają rozpocząć pobieranie próbek, testów i wymazów, zaczynając od zakładów opieki zdrowotnej.

Do tego izolacja nie w domach, ale w strukturach takich jak nieużywane szpitale i hotele, w których odbywa się izolację w ciągu 14 dni kwarantanny, aby uniknąć kontaktu z członkami rodziny.

Następnie będzie miało miejsce geolokalizacyjne śledzenie wszystkich ruchów i kontaktów osób z pozytywnym wynikiem koronawirusa. Kluczowym punktem systemu jest platforma informatyczna, na której wprowadzane są dane.

System ten, wyjaśnił szef regionu, pozwala na wspólne mapowanie przez gminę i ośrodki zdrowia, aż do wytypowania konkretnych domów, gdzie znajdują się zakażone osoby.

Dane będą udostępniane prefekturom i biurom epidemiologicznym, w celu zweryfikowania przestrzegania izolacji, wzrostu liczby infekcji lub obecności obszarów o szczególnym natężeniu przypadków z wynikiem dodatnim lub bezobjawowych.

Platforma, działająca już od momentu zablokowania ruchu pasażerskiego w portach morskich i portach lotniczych, pozwoli na geolokalizacyjne śledzenie przemieszczanie się i kwarantannę nowo przebywających na wyspie. To łącznie 26 127 osób od początku sytuacji kryzysowej.

Źródło: unionesarda.it 

Podobne artykuły
InformacjePolska

„Express Wieczorny” powraca! Już jutro w największych miastach Polski rozdamy 1 milion egzemplarzy!

Słynna popołudniówka – Express Wieczorny – powraca! Już jutro, w piątek, w Warszawie i kilku największych miastach Polski rozdamy bezpłatnie 1 milion egzemplarzy specjalnego dodatku do „Gazety Polskiej Codziennie”! Zachęcamy też do…
Zobacz więcej
InformacjeKultura

Pokaz rysunków Józefa Mehoffera. Rzadko się zdarza, by takie prace były darowane muzeom

Dziewięć rysunkowych studiów i portretów Józefa Mehoffera – podarowanych Muzeum Narodowemu w Krakowie przez chrześniaka artysty Wiesława Zadęckiego – będzie można od soboty oglądać w Domu Józefa Mehoffera przy ul. Krupniczej. Dzieła…
Zobacz więcej
GospodarkaŚwiatTurystyka

Nad Adriatykiem trwa walka o turystów. Włosi zjednoczeni

Włoskie miejscowości na 300-kilometrowym wybrzeżu Adriatyku stworzyły jedną drużynę i razem postanowiły walczyć o turystów. Wspólne zaproszenie dla nich wystosowały regiony Wenecja Euganejska, Emilia-Romania i Friuli- Wenecja Julijska. Z…
Zobacz więcej