Anty-COVID 19Informacje

COVID-19: Polska – wzorowo daje sobie radę w przeciwieństwie do reszty Europy. 16 razy mniej zachorowań i 40 razy mniej zgonów od czołówki!

koronawirus, Internet

 Nasz kraj radzi sobie doskonale w walce z pandemią koronawirusa. Zwłaszcza na tle innych – dużych krajów Europy. 

Państwa o podobnej wielkości – Niemcy, Francja, Hiszpania, Wielka Brytania czy Włochy zmagają się z tragedią na niewyobrażalną skalę. Liczba przypadków w Hiszpanii czy Włoszech, przekracza już 200 tys., natomiast we Francji, Niemczech czy Wielkiej Brytanii – 150 tys. Jeśli chodzi o ilość zgonów to we Włoszech, Hiszpanii, Francji czy Niemczech już dawno przekroczyła ona 20 tys. 

Na tym tle Polska z liczbą zakażonych ok. 12 tys. oraz 562 zmarłymi pacjentami wypada świetnie. To kilkanaście razy mniej zakażonych i kilkadziesiąt mniej zgonów w porównaniu z dużymi krajami europejskimi.

Cieszy także niska liczba hospitalizowanych (mniej niż 3 tys.) i stale rosnąca ilość wyzdrowiałych, która wynosi już 2655 pacjentów. To już pięć razy więcej niż liczba zgonów i ten bilans będzie się już tylko polepszał, bowiem widać wyraźnie, że odsetek zgonów w naszym kraju jest bardzo niski. 

Polska jest też bardzo skuteczna jeśli chodzi o ilość testów na liczbę wykrytych przypadków. Tutaj plasujemy się w świtowej czołówce, co potwierdza słuszność strategii walki z pandemią obraną przez ministra zdrowia. 

Źródło: ourworldindata.org

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
InformacjeKościółŚwiat

Papież apeluje o globalny rozejm

Papież Franciszek zapewnił o swojej bliskości ze wszystkimi dotkniętymi pandemią oraz tymi, którzy doświadczają jej skutków ekonomicznych i socjalnych. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie ponowił też apel o globalne zawieszenie…
Zobacz więcej