Informacje

Czesi wygrywają z koronawirusem i uruchamiają wyciągi narciarskie!

Pandemia u naszych południowych sąsiadów jest pod kontrolą. Ruszyły wyciągi narciarskie w przygranicznych miejscowościach, a wkrótce – gospodarka. 

Co może zaskakiwać, tuż przed świętami został uruchomiony, bardzo popularny wśród Polaków wyciąg na Pradziada w Jesionku, poinformował portal idnes.cz. Narciarze muszą jednak stosować się do zasad bezpieczeństwa, w tym – zachowywać od siebie 2 m odstęp.

Czesi wzorowo poradzili sobie z COVID-19. Duża dyscyplina oraz powszechne noszenie środków zapobiegawczych – rękawiczek i maseczek, doprowadziły, że uniknęli czarnego scenariusza. 

Przypadki zachorowań okazały się niższe od prognoz. Odnotowano ponad 5 tys. zakażeń, zmarło mniej niż 100 chorych. Wykonano blisko 100 tys. testów. 

Według szacunków, na koniec miesiąca będzie niewiele ponad 10 tys. zachorowań, to o ponad 4 tys. mniej od prognoz. To pozwoli na stopniowy rozruch gospodarki planowany już po Wielkanocy. 

Podobne artykuły
InformacjePolska

„Express Wieczorny” powraca! Już jutro w największych miastach Polski rozdamy 1 milion egzemplarzy!

Słynna popołudniówka – Express Wieczorny – powraca! Już jutro, w piątek, w Warszawie i kilku największych miastach Polski rozdamy bezpłatnie 1 milion egzemplarzy specjalnego dodatku do „Gazety Polskiej Codziennie”! Zachęcamy też do…
Zobacz więcej
InformacjeKultura

Pokaz rysunków Józefa Mehoffera. Rzadko się zdarza, by takie prace były darowane muzeom

Dziewięć rysunkowych studiów i portretów Józefa Mehoffera – podarowanych Muzeum Narodowemu w Krakowie przez chrześniaka artysty Wiesława Zadęckiego – będzie można od soboty oglądać w Domu Józefa Mehoffera przy ul. Krupniczej. Dzieła…
Zobacz więcej
InformacjeKościółPolska

Apel o pomoc dla powodzian. Abp Eugeniusz Popowicz zwrócił się do wiernych

W związku z licznymi podtopieniami na Podkarpaciu i na zachodniej Ukrainy metropolita przemysko – warszawski Kościoła grekokatolickiego w Polsce abp Eugeniusz Popowicz zaapelował do wiernych o pomoc dla powodzian. Ofiary na rzecz poszkodowanych…
Zobacz więcej