Rodzina

Czy komary lub kleszcze mogą przenosić koronawirusa ?

Komar, Internet

Czy komary mogą przenosić koronawirusa? To istotne pytanie w czasie epidemii Covid-19. Komary już pojawiają się w lasach i parkach, stąd obawa, czy ugryzienie komara może stanowić zagrożenie dla zdrowia, naszego i naszych bliskich, szczególnie dzieci. Przypomnijmy, że od 20 kwietnia 2020 ponownie możemy cieszyć się otwartymi lasami i parkami. Czy zatem jest się czego bać? Ministerstwo Zdrowia i GIS rozwiewają wątpliwości i tłumaczą.

Jak się okazuje komary wirusa Covid-19 nie przenoszą. Powodem jest fakt, że koronawirus jest przenoszony drogą kropelkową, a materiałem zakaźnym są: łzy, ślina, wydzieliny z układu oddechowego, mocz i kał. Stawonogi, jak komary lub kleszcze mogą przenosić tylko takie wirusy, które mają zdolność przetrwania w ich organizmie, znaleźć się w aparacie kłująco-ssącym zwierzęcia i zostać przeniesione do organizmu człowieka. Nie dotyczy to koronawirusów. – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Do sprawy odniosło się również WHO informując, że nie ma żadnych dowodów na to, że koronawirus może być przenoszony przez komary. W podobnym tonie wypowiada się również amerykańska agencja rządowa Centers for Disease Control and Prevention .

Podobne artykuły
PolskaRodzina

"Karta rodziny" podpisana przez Andrzeja Dudę. Co to takiego? Czy słusznie wzbudza kontrowersje?

“Karta rodziny”, czyli zobowiązanie Andrzeja Dudy to wsparcie finansowe dla rodzin, obronę instytucji małżeństwa, ochronę dzieci przed ideologią LGBT, wsparcie dla seniorów i rynek pracy przyjazny rodzinie. To zbiór zasad, którymi, jak…
Zobacz więcej
RodzinaRozrywka

QUIZ - Kto w Twojej rodzinie nosi spodnie? Sprawdź to

17 Created on June 10, 2020 By RK Kto jest głową Twojej rodziny? W każdej rodzinie…
Zobacz więcej
Rodzina

"Asia rozpłakała się na egzaminie maturalnym". Nasila się stres u dzieci. Gdzie szukać dla nich pomocy?

Pandemia iwywołana nią izolacja często wiąże się zlękiem ipoczuciem braku kontroli. Dla wielu rodzin zamknięcie pod jednym dachem to nowa, trudna sytuacja, którawzmagakonflikty.Te zdania słyszeliśmy nie raz z ust…
Zobacz więcej