Świat

Czy masz modną maseczkę? Sprawdź najnowsze trendy.

Em Casa, Instagram

Wariactwo czy znak naszych czasów? Zdania sa podzielone, jedno jest pewne – tego się można było spodziewać. Moda dotarła również do sfery maseczek. Jak twierdzą designerzy, skoro musimy nosić je wszyscy, to niech będą one nie tylko skuteczne, ale i ładne, eleganckie, czy po prosu modne.

Projektanci ubrań w trakcie kryzysu przerzucili się na tworzeni designerskich maseczek. Wystarczy wejść na instagram, żeby zobaczyć, jak kreatywni są zawodowi kreatorzy mody, ale i amatorzy, którzy tworzą maseczki we domowym zaciszu.

Jakie maseczki są obecnie na topie? Najlepiej dopasowane do T-shirtu lub bluzy, w wersji biznesowej do garnituru lub koszuli – kluczem jest ten sam materiał, wzór tkaniny lub zbliżony kolor. Jeżeli zakładasz żółtą sukienkę, załóż żółtą maseczkę. Do koszuli w niebieska kratę, maseczka z tym samym wzorem. Super modne są również maseczki z rysunkami, graffiti lub zabawnymi napisami, na przykład „Don’t touch me” czy „Nie zbliżaj się do mnie”.

Kolejnym trendem są maseczki z logo znanej firmy. Zarówno takie na każdą kieszeń, znanej firmy sportowej np. Nike, Puma czy Adidas ale także takie z logo firm ekskluzywnych. Maski produkują Louis Vouitton, Chanelle czy Dior. Podobno jakiś Włoch stwierdził, że może i w Italii jest dużo przypadków koronawirusa, ale za to jest to jedyny kraj, w którym nosi się skafandry ochronne szyte przez Gucciego i maseczki robione przez Armaniego.

To reakcja na decyzje najbardziej znanych włoskich  projektantów mody, którzy w momencie największej liczby zachorowań na koronawirusa przerzucili się z szycia ubrań na szycie masek i ubrań ochronnych dla medyków. Teraz, gdy sytuacja we Włoszech trochę się poprawiła, produkują już maseczki z logo swoich marek na sprzedaż. Noszenie maski od Gucciego jest teraz tak samo modne, jak kiedyś noszenie jego torebek.

Są też maski na specjalne okazje. Śluby już się odbywają, wprawdzie w ograniczonym składzie gości, ale jednak pary młode ruszyły przed ołtarze. Ale jak iść do ślubu w białej sukni i masce chirurgicznej? Projektanci stanęli więc na wysokości zadania i stworzyli piękne maseczki z białego jedwabiu, ze specjalnymi ślubnymi dekoracjami dla panny młodej i takie dopasowane do garnituru dla pana młodego.

Jeden z kanadyjskich projektantów mody przygotował w czasie pandemii maseczki ochronne inspirowane strojami czołowych łyżwiarzy świata, m.in. złotej medalistki w tańcach na lodzie Kanadyjki Tessy Virtue. Ani się obejrzymy a na stadionach, jak już będą otwarte, pojawią się kibice nie tylko z szalikami ale także w maskach z barwami swojego ukochanego zespołu piłkarskiego.

Dla biznesu mody produkcja maseczek to obecnie nowa forma zarobku. Zaopatrując w nie służby medyczne lub zwykłych Kowalskich, marki zapewniają sobie sposób na przetrwanie. Szczególnie, że zakup torebki czy koszulki nie ma teraz dla ludzi rangi pierwszej potrzeby. Jednak Gianluca Russo, dziennikarka amerykańskiego Teen Vogue ostrzega, że ceny maseczek, obecnie jednego z najcenniejszych i najbardziej chwytliwych towarów na rynku, mogą tym samym gwałtownie pójść w górę. „Marki mogą narzucać większe ceny, chcąc tym samym zarobić na ludzkim strachu” – mówiła w rozmowie dla „The Guardian”.

Zdaniem ekspertów maseczkowa moda może tylko przynieść korzyści. W końcu ktoś kto ma modna maseczkę i chce się nią pochwalić, będzie ją nosił, a przecież o to teraz chodzi.

Podobne artykuły
GospodarkaŚwiatTurystyka

Nad Adriatykiem trwa walka o turystów. Włosi zjednoczeni

Włoskie miejscowości na 300-kilometrowym wybrzeżu Adriatyku stworzyły jedną drużynę i razem postanowiły walczyć o turystów. Wspólne zaproszenie dla nich wystosowały regiony Wenecja Euganejska, Emilia-Romania i Friuli- Wenecja Julijska. Z…
Zobacz więcej
InformacjeŚwiat

Internautki oskarżyły Biebera o molestowanie. Piosenkarz chce 20 mln dolarów zadośćuczynienia

Piosenkarz Justin Bieber zaprzeczył oskarżeniu, jakoby miał molestować seksualnie kobietę w 2014 r., przedstawiając rachunki i inne dowody, które uniemożliwiły mu faktyczne przebywanie w hotelu w Teksasie, w którym rzekomo miał miejsce incydent.
Zobacz więcej
InformacjeKulturaŚwiat

Bill Cosby odsiaduje wyrok za molestowanie i napaść. Jego żona twierdzi, że skazano go... przez rasizm

Żona skazanego za napaść i molestowanie seksualne komika Billa Cosby’ego – Camille wciąż nie wierzy w winę męża. Podczas gdy 82-latek od dwóch lat przebywa w więzieniu, kobieta teraz zarzuca ruchowi #MeToo rasizm i twierdzi, że aktor…
Zobacz więcej