Świat

Czy nadążasz za zmianami? Znowu będziemy chodzić w maseczkach po ulicach?

Pandemia Koronawirusa. Obostrzenia i zakazy. N/z Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Światowa Organizacja Zdrowia nie może się zdecydować. Nosić, czy nie nosić? Chodzi oczywiście o maseczki. WHO właśnie zmieniła swoją dotychczasową rekomendację dotyczącą zaleceń noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych.

Zachowanie dystansu społecznego może nie wystarczyć. By zapobiegać rozprzestrzenianiu się covid -19 między osobami, należy nosić w miejscach publicznych maseczkę ochronną. WHO zmieniła swoje dotychczasowe rekomendacje. Do tej pory, przypomnijmy, WHO nie rekomendowała noszenia maseczek w miejscach publicznych. Uznawano, że brakuje wystarczających dowodów, by potwierdzić ich skuteczność. Eksperci Światowej Organizacji Zdrowia informowali że, takie zalecenie spowoduje, że zabraknie sprzętu dla medyków. A to im potrzebne przede wszystkim maseczki ochronne. Noszenie maseczek miało, według WHO, stwarzać fałszywe poczucie bezpieczeństwa.

Teraz WHO zmienia stanowisko. W najnowszym oświadczeniu Światowa Organizacja Zdrowia zachęca rządzących, by nakłaniali swoich obywateli do noszenia masek. Uznano, że to kolejne z narzędzi, które może przyczynić się do ograniczenia pandemii koronawirusa – dowiadujemy się z BBC.

W Polsce Ministerstwo Zdrowia kierowane przez Łukasza Szumowskiego, niedawno częściowo zniosło obowiązek noszenia maseczek. Nie musimy ich nosić na ulicach, pod warunkiem, że idziemy z osobami, z którymi mieszkamy. Nie trzeba ich nosić, jeśli nie mijamy się z obcymi osobami. Jeśli natomiast idziemy chodnikiem lub klatką schodową i mijamy ludzi, maseczkę powinniśmy zakładać. Obowiązek zakrywania ust i nosa nadal obowiązuje np. w sklepach i supermarketach.

Czy w związku z nowymi zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia obowiązek zakrywania ust i nosa wszędzie w przestrzeni publicznej zostanie przywrócony? Może tak się stać, zwłaszcza że w Polsce przybywa, a nie ubywa, zarażonych covid – 19.

źródła: BBC, o2

Podobne artykuły
InformacjeKościółŚwiat

Papież apeluje o globalny rozejm

Papież Franciszek zapewnił o swojej bliskości ze wszystkimi dotkniętymi pandemią oraz tymi, którzy doświadczają jej skutków ekonomicznych i socjalnych. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie ponowił też apel o globalne zawieszenie…
Zobacz więcej
KulturaŚwiat

Dwayne „The Rock” Johnson - oto najlepiej opłacana gwiazda na Instagramie

Aktor znany z filmów akcji Dwayne “The Rock” Johnson, jest obecnie najwyżej opłacaną gwiazdą na Instagramie. Za jeden post sponsorowany zgarnia nawet ponad milion dolarów. WedługHopper HQ –firmy zajmującej się…
Zobacz więcej
InformacjeŚwiat

W Mediolanie i Rzymie kwitnie życie nocne. „Biada temu, kto poprosi o założenie maseczki”

W Mediolanie i Rzymie kwitnie życie nocne, podczas którego w tłumie młodzieży rzadkością są maseczki i zachowanie dystansu. Początek lipca, gdy poprawia się sytuacja epidemiologiczna, upływa pod znakiem obaw, jakie skutki przyniesie rozluźnienie…
Zobacz więcej