Gospodarka

Czy Primark może nie wejść do Polski? Inna popularna sieciówka odzieżowa wycofuje się z naszego kraju.

Galeria handlowa FOTOMAG

Kornonawirus pokrzyżował plany wielu firmom. Niektóre ostrożnie wypowiadają się o przyszłości swoich sklepów zlokalizowanych w centrach handlowych. Sieć Empik na przykład nie otworzyła wszystkich salonów po złagodzeniu obostrzeń związanych z Covid-19.

Dowiadujemy się, że inna popularna sieć odzieżowa, która na zachodzie Europy konkuruje między innymi ze sklepami Primark, wycofuje się z naszego kraju. Popularna francuska firma Camaieu poinformowała na oficjalnej stronie o zamknięciu sklepu internetowego. Wkrótce mają zostać zlikwidowane sklepy stacjonarne. To aż 25 punktów rozmieszczonych w galeriach handlowych w całej Polsce. Wszystkie mają przestać działać z końcem czerwca.

Primark, jedna z najpopularniejszych obecnie sieci handlowych na razie nie wydała żadnego nowego, oficjalnego oświadczenia. Wydaje się, że na polskiej stronie firmy wciąż trwa rekrutacja pracowników. Lecz informacja : wkrótce otwarcie! jest obecna tam od długiego czasu. Może to świadczyć, że firma zastanawia się czy uruchomić wreszcie pierwszy sklep w naszym kraju. Co prawda w warszawskiej galerii Młociny nad planowanym wejściem do sklepu jest już charakterystyczne logo. Lecz na razie niewiele poza tym się nie dzieje.

Primark wielokrotnie przekładał otwarcie swojej placówki. Gdy wydawało się, że wreszcie w marcu Polacy będą mogli zacząć się ubierać tanio i modnie w znanej w całej Europie sieciówce odzieżowej, wybuchła pandemia Covid – 19.

Kilka tygodni temu w sieci pojawiły się doniesienia, że Primark przestał zarabiać. Jak poinformowało BBC, po zamknięciu europejskich gospodarek przychody sieci Primark, do niedawna zarabiającej 650 mln funtów miesięcznie, spadły do zera. Wszystkie sklepy stacjonarne przez długi czas były nieczynne, a firma nie ma własnego sklepu internetowego, ponieważ jego utrzymywanie wymusiłoby podwyżkę cen. Jak powiedział telewizji prezes Associated British Foods George Weston, 68 tys. miejsc pracy udało się uratować tylko dzięki pomocy brytyjskiego rządu. Sytuacja jest fatalna, ale plany pozostają aktualne.

Polski oddział Primark na razie podtrzymuje plany otwarcia. – Uważnie monitorujemy wytyczne rządu a nasz sklep zostanie otwarty, kiedy będzie to możliwe, w oparciu o oficjalne zalecenia.

Podobne artykuły
GospodarkaŚwiatTurystyka

Nad Adriatykiem trwa walka o turystów. Włosi zjednoczeni

Włoskie miejscowości na 300-kilometrowym wybrzeżu Adriatyku stworzyły jedną drużynę i razem postanowiły walczyć o turystów. Wspólne zaproszenie dla nich wystosowały regiony Wenecja Euganejska, Emilia-Romania i Friuli- Wenecja Julijska. Z…
Zobacz więcej
GospodarkaInformacjePolska

Morska farma wiatrowa na Bałtyku. Baltica 1 z warunkami przyłączenia do sieci

W polskiej części Morza Bałtyckiego powstaną trzy morskie farmy wiatrowe. Inwestycja jest gigantyczna – po uruchomieniu całości maksymalna moc będzie wynosić nawet 3500 MW! Niedawno poinformowano, że Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA wydały…
Zobacz więcej
GospodarkaPolska

Polska "zieloną wyspą" w czasie kryzysu. Przybyło projektów inwestycji zagranicznych

Nastroje inwestorów są najgorsze w historii, inwestycje zagraniczne lecą na łeb na szyję, a u nas projektów przybyło. Wśród krajów, które obroniły się przed COVID-19, mamy ich najwięcej – czytamy w dzisiejszym “Pulsie…
Zobacz więcej