KościółPolska

Czy w Boże Ciało odbędą się procesje? Minister zdrowia zdecydował

procesja, Boże Ciało

Przed nami długi weekend i uroczystości Bożego Ciała, które przypada w czwartek 11 czerwca. Jak będą wyglądać w tym orku procesje Bożego Ciała? Minister zdrowia Łukasz Szumowski wypowiedział się w tej kwestii.

Decyzje o tym jak będą wyglądały procesje Bożego Ciała 2020 podejmą jednak biskupi poszczególnych diecezji. To od nich zależy, czy procesje przejdą ulicami, jak to było dotychczas, czy wierni uczestniczyć będą tylko w symbolicznych marszach dookoła kościoła.

Minister Szumowski apeluje jednak, żeby kościoły organizowały w tym roku procesje częściej, po to żeby wierni mogli poruszać się w mniejszych grupach. Sami uczestnicy procesji powinni zachować dystans między sobą, natomiast jeśli niemożliwe będzie zachowanie 2-metrowego dystansu między wiernymi , muszą oni mieć założone maseczki zakrywające nos i usta.

“Wiele zależy od przekazu w danym kościele. Wiele z nich stosowało rygory. Gdzie indziej było gorzej. Apeluję do księży proboszczów o maksymalne zdroworozsądkowe podejście, żeby wszystko to było bezpieczne dla wiernych” – powiedział minister Szumowski Wirtualnej Polsce.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało obchodzone jest w Kościele katolickim po oktawie Zesłania Ducha Świętego. Podczas uroczystości odbywają się procesje do czterech ołtarzy, które symbolizują cztery Ewangelie: Łukasza, Marka, Mateusza i Jana.

źródło wp.pl

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
InformacjeKościółŚwiat

Papież apeluje o globalny rozejm

Papież Franciszek zapewnił o swojej bliskości ze wszystkimi dotkniętymi pandemią oraz tymi, którzy doświadczają jej skutków ekonomicznych i socjalnych. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie ponowił też apel o globalne zawieszenie…
Zobacz więcej