InformacjePolska

Dodatkowe 500+ na każde dziecko. Wypłaty pod koniec lipca

Obraz Anja🤗#helpinghands #solidarity#stays healthy🙏 z Pixabay

Prezydent Andrzej Duda ogłosił w sobotę w Stalowej Woli zupełną zmianę w pierwotnych założeniach dotyczących pomocy finansowej dla Polaków w czasie tegorocznych wakacji. Chodzi o pomysł wprowadzenia tzw. bonu turystycznego 1000+. Kwota zostaje obcięta o połowę, a pieniądze trafią do rodzin z dziećmi, a nie do pracowników na etatach, jak zakładał pierwotny pomysł.

Nie 1000 zł a 500 zł, nie dla pracownika na etacie a dla każdego dziecka, nie w wersji karty przed płaconej a w formie elektronicznego kuponu – tak wyglądają szczegóły propozycji, opisuje portal Money.pl.

– Będzie emitowany jak 500+. 500 zł, które trafi do polskich rodzin na każde dziecko, na potrzeby wypoczynku turystycznego – na wyjazdy, kolonie, wczasy. Wszystko z tym związane – powiedział w sobotę prezydent Andrzej Duda, podczas wiecu wyborczego w Stalowej Woli. Tym samym Bon turystyczny 1000+ zamieni się w bon wakacyjny 500+ na każde dziecko.

Z informacji money.pl wynika, że program ma zacząć działać pod koniec lipca. Wniosek o bon rodzice będą składali, korzystając z tego samego systemu co przy 500+. Można to zrobić bez wychodzenia z domu, a wnioski będą rozpatrywane niemal automatycznie. Polacy otrzymają specjalne, dedykowane im kody w formie elektronicznej. Z kodu będzie można wykorzystać kwotę 500 zł na każde dziecko na opłacenie noclegu lub posłanie dziecka na zajęcia sportowe. Bon będzie ważny do końca 2021 roku.

Z informacji Money.pl wynika ponadto, że w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami bon 500 zł będzie przysługiwał nie tylko na dziecko, ale i na opiekuna, co sprawi, że łączna kwota będzie równa 1000 zł.

Właściciele miejsc noclegowych, hoteli, gospodarstw agroturystycznych, biura podróży, organizatorzy kolonii i obozów oraz właściciele klubów sportowych – wszyscy ci przedsiębiorcy będą mogli dołączyć do programu. Wnioski będą składać elektronicznie i zostaną wpisani do bazy, na tej podstawie rodzice będą mogli wykorzystać bony na dzieci w tych miejscach – czytamy w portalu.

Źródło: Money.pl

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
InformacjeKościółŚwiat

Papież apeluje o globalny rozejm

Papież Franciszek zapewnił o swojej bliskości ze wszystkimi dotkniętymi pandemią oraz tymi, którzy doświadczają jej skutków ekonomicznych i socjalnych. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie ponowił też apel o globalne zawieszenie…
Zobacz więcej