Pomagamy

Dom zbudowany z serca. W Milanówku powstaje dom treningowy dla młodzieży i pełnoletnich osób z autyzmem. Pomóżmy!

Dom w Milanówku

– Są w naszym mieście grupy ludzi aktywnie działające na rzecz drugiego człowieka – mówi Piotr Remiszewski, burmistrz Milanówka. Robią to skromnie ale ich działania mają wielką moc! Postanowiliśmy jako samorząd wesprzeć Fundację Radośni – Odczarujmy Autyzm użyczając budynek z przeznaczeniem na dom treningowy dla osób autystycznych. Ale to początek drogi. Dom wymaga remontu i nakładów finansowych. Wierzymy, że wspólnie uda nam się stworzyć to miejsce. Nawet najmniejsze wsparcie jednej osoby otwiera kolejne serca. Jako burmistrz wspieram wszystkie pozytywne działania, nie ma równych i równiejszych. Jako samorząd jesteśmy dla ludzi – dodaje Remiszewski.

Głównym celem Fundacji „Radośni” działającej na terenie Milanówka oraz powiatu grodziskiego, jest wsparcie młodzieży i pełnoletnich osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz ich rodzin. Jak podają na profilu, na którym prowadza zbiórkę na adaptację budynku Pisza:

Planujemy utworzenie domu mieszkalnictwa treningowego z intencją, że to miejsce stanie się w przyszłości prawdziwym DOMEM dla podopiecznych Fundacji. Pragniemy dać szansę osobom z autyzmem na zdobywanie nowych umiejętności, które przybliżą je do niezależnego, samodzielnego życia, a ich rodzinom przyniosą wytchnienie i dadzą nadzieję na to, że przyszłość ich dorastających dzieci będzie zabezpieczona.

Istotą całego działania jest działania treningowe umożliwiające w przyszłości usamodzielnienie w jak największym stopniu beneficjentów projektu. Docelowy Dom jest potrzebny osobom z autyzmem tak, jak tlen do życia – na równi ze wsparciem ze strony opiekunów, asystentów i terapeutów – dodają inicjatorzy. A co trzeba zrobić? Elewacja oraz wnętrze budynku wymagają kapitalnego remontu. Fundacja musi wybudować nowe przyłącza – nie ma bezpośrednio doprowadzonego prądu, gazu i instalacji wodno-kanalizacyjnej. Wewnętrzne instalacje elektryczna i centralnego ogrzewania wymagają wymiany. Niezbędna jest też wymiana okien, kaloryferów, drzwi, białego montażu. Przygotowany kosztorys przewiduje minimum ponad 300 tysięcy nakładu finansowego, nie wspominając o wyposażeniu budynku, pokoi itp.  

Budująca jest reakcja tych, którym an sercu leży pomoc tym, którzy jej potrzebują. Widać to na profilu zbiórki.

Kochani dziękujemy za wsparcie, za wasze wpłaty 😉 Udało się już uzbierać na kosztorys remontu naszego DOMU a także na przygotowanie dokumentacji, map, projektów na budowę przyłącza wod-kan. Jak tak dalej Nam pójdzie, to uda się jeszcze zebrać finanse na przygotowanie dokumentacji do przyłączenia prądu a także na budowę przyłącza gazowego. Naszym PRIORYTETEM na chwilę obecną, jest doposażenie DOMu w podstawowe i niezbędne media, aby ruszyć z remontem.. Mamy nadzieję , że koronavirus nie przeszkodzi nam w tych działaniach. Pozdrawiamy i życzymy zdrowia. Zarząd Fundacji Radośni

Pieniądze zbierane są na portalu zrzutka.pl, projekt nosi nazwę #Wyremontuj z Nami Dom #Dom treningowy dla młodzieży i pełnoletnich osób z Autyzmem.

PIW

Podobne artykuły
PolskaPomagamy

W czasie epidemii pamiętamy o bohaterach. Ruszyła pomoc Powstańcom Warszawskim. Dostają obiady, paczki i życzenia wielkanocne.

Pomoc bohaterom ruszyła prawie natychmiast po ogłoszeniu w Polsce stanu epidemii.  Dwa tygodnie temu Stowarzyszenie Zachowania Pamięci zainicjowało w Warszawie akcję pomocy Weteranom Powstania Warszawskiego „Obiady dla Bohaterów”. Aktywiści…
Zobacz więcej
Pomagamy

Ilość dobra rozkwitającego wokół nas zaskakuje.

Jak każda sytuacja graniczna, pandemia koronawirusa wyzwala w ludziach skraje postawy. Obserwacje pokazują, że zdecydowanie więcej jest tych pozytywnych. W świecie, który jeszcze miesiąc temu ograniczał się do bezrefleksyjnej konsumpcji, ilość dobra…
Zobacz więcej
Codziennie rozmowaPolskaPomagamy

Każdy teraz powinien pomagać. Dzięki akcji #WzywamyPosiłki dostarczono za darmo medykom ponad 60 tys. posiłków

Zaczęło się od tego, że z powodu epidemii ich branże zamarły. Z dnia na dzień musieli zawiesić wszystkie projekty, a ponieważ nie lubią bezczynności postanowili siedzenie w domu zamienić w akcję pomocy. Teraz pro bono pracują po kilkanaście…
Zobacz więcej