InformacjeŚwiat

Donald Trump: USA uznają radykalną organizację anarchistyczną Antifa za ugrupowanie terrorystyczne

Official portrait of President Donald J. Trump, Friday, October 6, 2017. (Official White House photo by Shealah Craighead)

Prezydent USA Donald Trump ogłosił na Twitterze, że Stany Zjednoczone uznają Antifę za organizację terrorystyczną. Ma to związek z zamieszkami, do jakich dochodzi w amerykańskich miastach.

Pogratulował również oddziałom Gwardii Narodowej, że po przybyciu do Minneapolis, natychmiast aresztowały wielu uczestników zamieszek. Stwierdził, że wśród aresztowanych byli anarchiści z Antify, a także inni. Minneapolis w stanie Minnesota, to miasto, w którym zaczęły się rozruchy po śmierci czarnoskórego George Floyda w miniony poniedziałek.

Po trwających kilka nocy zamieszkach w Minneapolis, rozruchy przeniosły się do kilkudziesięciu innych dużych miast w Stanach Zjednoczonych. Wprowadzono godziny policyjne, doszło do starć policji z demonstrantami, plądrowania sklepów, podpalania budynków i samochodów policyjnych. policja odpowiadała strzelaniem gumowymi pociskami i gazem łzawiącym. W wielu miastach aresztowano setki osób, wielu było rannych, co najmniej dwie osoby zginęły.

W Waszyngtonie, jak donosi korespondent RMF FM zbezczeszczono pomnik bohatera obojga narodów, USA i Polski, Tadeusza Kościuszki.

Pomnik Tadeusza Kościuszki w Waszyngtonie stoi na Lafayette Square. Wzniesiony został w 1910 roku według projektu Antoniego Popiela. Pomnik odsłonił ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych William Taft. Polską kopię pomnika odsłonięto w Warszawie 16 listopada 2010 r. na placu Żelaznej Bramy

Jest jednym z szeregu pomników nazywanych wspólnie American Revolution Statuary, stojących na placach i skwerach Waszyngtonu. Znajduje się na liście historycznych pamiątek Stanów Zjednoczonych − National Register of Historic Places. 

ZOBACZ CO DZIAŁO SIĘ TEJ NOCY W WASZYNGTONIE : KLIKNIJ TUTAJ

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
InformacjeKościółŚwiat

Papież apeluje o globalny rozejm

Papież Franciszek zapewnił o swojej bliskości ze wszystkimi dotkniętymi pandemią oraz tymi, którzy doświadczają jej skutków ekonomicznych i socjalnych. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie ponowił też apel o globalne zawieszenie…
Zobacz więcej