InformacjeŚwiat

Dostał ponad 120 tys. kartek na 100 urodziny. Ludzie z całego świata dziękują wyjątkowemu kapitanowi z Wielkiej Brytanii.

Happy Birthay, katka dla Toma Moore, Twitter

Emerytowany kapitan Tom Moore 30 kwietnia 2020 roku kończy sto lat. Weteran II wojny światowej, postanowił na swoje setne urodziny zebrać pieniądze dla służby zdrowia i w tym celu ogłosił, ze wykona 100 okrążeń swojego ogródka posługując się balkonikiem. Dzięki swojej akcji stał się bohaterem Wielkiej Brytanii. Emeryt porusza się z trudem, więc wykonanie zadania było dla niego męczące i zajęło mu kilka dni. Ostatnie, setne okrążenie transmitowane było przez brytyjskie media i pokazywane na całym świecie.

To niesamowita historia, bo staruszek początkowo chciał zebrać 1000 funtów na pomoc dla służby zdrowia stojącej na pierwszej linii frontu walki z Covid-19. W najśmielszych snach nie spodziewał się, że uzbiera dużo, dużo więcej. Tom Moore uzbierał aż 30 milionów funtów, a wpłaty napływały z całego świata.

Podobnie jak teraz życzenia dla emerytowanego bohatera. Kartek urodzinowych jest tak dużo, że jego wnuk postanowił zapełnić nimi całą salę w lokalnej szkole. Zobaczcie tylko te zdjęcia. Robią wrażenie.

Tom Moore kartki urodzinowe

To nie wszystko. Z okazji urodzin Royal Mail stempluje wszystkie listy i kartki okolicznościowym stemplem z życzeniami dla stuletniego kapitana Toma Moore.

Kartka Tom Moore, Royal Mail

Setne okrążenie kapitan wykonał w asyście żołnierzy.

Źródło: BBC News, Twitter

Podobne artykuły
InformacjePolska

„Express Wieczorny” powraca! Już jutro w największych miastach Polski rozdamy 1 milion egzemplarzy!

Słynna popołudniówka – Express Wieczorny – powraca! Już jutro, w piątek, w Warszawie i kilku największych miastach Polski rozdamy bezpłatnie 1 milion egzemplarzy specjalnego dodatku do „Gazety Polskiej Codziennie”! Zachęcamy też do…
Zobacz więcej
InformacjeKultura

Pokaz rysunków Józefa Mehoffera. Rzadko się zdarza, by takie prace były darowane muzeom

Dziewięć rysunkowych studiów i portretów Józefa Mehoffera – podarowanych Muzeum Narodowemu w Krakowie przez chrześniaka artysty Wiesława Zadęckiego – będzie można od soboty oglądać w Domu Józefa Mehoffera przy ul. Krupniczej. Dzieła…
Zobacz więcej
GospodarkaŚwiatTurystyka

Nad Adriatykiem trwa walka o turystów. Włosi zjednoczeni

Włoskie miejscowości na 300-kilometrowym wybrzeżu Adriatyku stworzyły jedną drużynę i razem postanowiły walczyć o turystów. Wspólne zaproszenie dla nich wystosowały regiony Wenecja Euganejska, Emilia-Romania i Friuli- Wenecja Julijska. Z…
Zobacz więcej