InformacjePolska

Dramatyczne sceny w Warszawie. Pijany podtapiał niedźwiedzicę na wybiegu przy zoo . Zobacz film.

człowiek na wybiegu niedźwiedzia w ZOO, Twitter

Kilka zastępów straży pożarnej, policja i pogotowie uczestniczyły w akcji ratunkowej na warszawskiej Pradze. Młody mężczyzna wszedł na wybieg dla niedźwiedzi brunatnych przy Parku Praskim i Miejskim Ogrodzie Zoologicznym i trafił do wody. Zwierzę skoczyło za nim. Z relacji świadków wynika, że 23-latek próbował podtapiać drapieżnika.

Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie ok. godz. 11.30. Jak powiedziała portalowi tvp.info sierż. szt. Irmina Sulich z komendy policji na Pradze Północ, mężczyzna ma 23 lata i trafił do szpitala z lekkimi otarciami naskórka. Straż pożarna wyciągnęła go z wybiegu za pomocą podnośnika.

– Mężczyzna miał w organizmie półtora promila alkoholu. Ze szpitala został znów przewieziony do nas na komendę i trwają z nim czynności na miejscu – mówi Sulich.

Na nagraniu, które pojawiło się w mediach społecznościowych widać, że mężczyzna skoczył do fosy po tym, jak niedźwiedź zaczął zbliżać się w jego stronę. Następnie zwierzę skoczyło za nim do wody. Z relacji świadków wynika, że 23-latek próbował podtapiać niedźwiedzicę. Potem mężczyzna wspiął się na skałę, gdzie czekał na przyjazd służb.

Z oświadczenia warszawskiego ogrodu zoologicznego wynika, że na co dzień na wybiegu mieszkają dwie wiekowe niedźwiedzice, które w przeszłości występowały w cyrku i są przyzwyczajone do obecności ludzi.

„W momencie tego zdarzenia, na szczęście dla tego intruza, na wybiegu była tylko Sabina, która, chociaż jest w niezłej kondycji jak na swój wiek, to już tak sprawnym niedźwiedziem nie jest, inaczej człowiek miałby o wiele mniejsze szanse przetrwać to zdarzenie bez poważnych obrażeń” – podano w oświadczeniu. Dodano, że niedźwiedzica fizycznie „wyszła z tego zdarzenia bez szwanku, ale jest mocno zestresowana”.

Warszawskie zoo zapowiedziało także, podjęcie kroków prawnych. “Zoo podejmie wszelkie kroki prawne związane z tym zdarzeniem, by pociągnąć do odpowiedzialności sprawcę. Zwierzęta były narażone na niebezpieczeństwo i został zakłócony ich komfort psychiczny” – czytamy w oświadczeniu.

Źródło: TVP Info, Twitter, Warszawski Ogród Zoologiczny.

Podobne artykuły
InformacjePolska

„Express Wieczorny” powraca! Już jutro w największych miastach Polski rozdamy 1 milion egzemplarzy!

Słynna popołudniówka – Express Wieczorny – powraca! Już jutro, w piątek, w Warszawie i kilku największych miastach Polski rozdamy bezpłatnie 1 milion egzemplarzy specjalnego dodatku do „Gazety Polskiej Codziennie”! Zachęcamy też do…
Zobacz więcej
InformacjeKultura

Pokaz rysunków Józefa Mehoffera. Rzadko się zdarza, by takie prace były darowane muzeom

Dziewięć rysunkowych studiów i portretów Józefa Mehoffera – podarowanych Muzeum Narodowemu w Krakowie przez chrześniaka artysty Wiesława Zadęckiego – będzie można od soboty oglądać w Domu Józefa Mehoffera przy ul. Krupniczej. Dzieła…
Zobacz więcej
InformacjeKościółPolska

Apel o pomoc dla powodzian. Abp Eugeniusz Popowicz zwrócił się do wiernych

W związku z licznymi podtopieniami na Podkarpaciu i na zachodniej Ukrainy metropolita przemysko – warszawski Kościoła grekokatolickiego w Polsce abp Eugeniusz Popowicz zaapelował do wiernych o pomoc dla powodzian. Ofiary na rzecz poszkodowanych…
Zobacz więcej