InformacjePolska

Dziecko wypadło z samochodu pod koła innego auta! Zobacz nagranie

Źródło: YouTube

Dziecko wypadło z samochodu na jezdnię wprost pod koła jadącego z tyłu kolejnego auta! Chwile grozy, które rozegrały się w Tarnowskich Górach, nagrała kamera.

Jedna z prywatnych kamer w Tarnowskich Górach, zarejestrowała zdarzenie, którego głównym bohaterem był jak się później okazało 4-letni chłopiec. Dziecko wypadło z jadącego  samochodu osobowego i prawie zostało przejechane przez drugi pojazd, który poruszał się tuż za nim.

Wideo obiegło  internet i wtedy zaalarmowani policjanci wszczęli dochodzenie. Wcześniej nikt tej sprawy im nie zgłosił. Dzielnicowy w mgnieniu oka rozpoznał, że samochód należy do 30-letniego mieszkańca Tarnowskich Gór. Mężczyzna tłumaczył się, że sprawy nie zgłosił, bo dziecko nie odniosło poważniejszych obrażeń, a poza tym 4-latek był przypięty pasami do spełniającego wszelkie normy bezpieczeństwa fotelika.

– My oczywiście tą wersję będziemy też sprawdzać, czyli  analizując zebrany materiał dowodowy. Aktualnie prowadzimy czynności w kierunku bezpośredniego narażenia dziecka na utratę życia, albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – powiedział telewizji TVS Podkom. Damian Ciecierski, oficer prasowy KMP w Tarnowskich Górach.

Za wymieniony czyn mężczyźnie może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności, jeśli prokuratura rejonowa w Tarnowskich Górach uzna, że 30-latek jest winny i postawi mu zarzuty.

Źródło: tvs.pl

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
InformacjeKościółŚwiat

Papież apeluje o globalny rozejm

Papież Franciszek zapewnił o swojej bliskości ze wszystkimi dotkniętymi pandemią oraz tymi, którzy doświadczają jej skutków ekonomicznych i socjalnych. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie ponowił też apel o globalne zawieszenie…
Zobacz więcej