Artykuły redakcyjnePolska

Dziesiąty obraz

Twitter


Pierwszy obraz. Nie zapomnę. Leżę w wannie na górze. I nagle informacja. Niedowierzanie. Ale w telewizji obrazy. Pierwsza myśl: Rosjanie.
Drugi obraz. Krakowskie Przedmieście. Moje starsze dzieci z O. w kolejce do trumny. Osiem godzin, by ulęknąć na trzy sekundy. W kolejce uwcześni bohaterowie, piłkarze ręczni z trenerem Wentą. Pokornie czekają. Atmosfera Sierpnia ’80. Dobro i Prawda, zjednoczenie Polaków. Nawet TVN pokazuje Lecha Kaczyńskiego z dobrej strony. I wstyd, że nie byłem bliżej jego służby, że Go za słabo broniłem.
Trzeci obraz. Walka o krzyż na Krakowskim Przedmieściu. Bezradny ksiądz Markowski, klęska Kościoła. Plucie na kobiety, przypalanie papierosami. Prowokacje kremlowskiej agentury. Rosyjscy agenci po obu stronach. Sikanie na znicze. Azja na polskich ulicach. Testowanie, jaki poziom bestialstwa, symbolicznej przemocy, plucia na najświętsze dla Polaków symbole, jakie stepowe metody agresji polski naród zaakceptuje. Tryumf nihilizmu. Zacięta twarz Tuska. Musieli zabić podnoszącego się ducha Polaków. W kolonii nie ma miejsca na wzniosłe, budujące wspólnotę uczucia. Jeszcze wymkną się z śmiertelnego nelsona założonego im wspólnie z brukselskimi biurokratami na usługach wyrachowanych handlarzy krwią w wolnym świecie, cynicznych globalnych socjotechników, miliarderów z obsesją śmierci i wstrętem do jakiejkolwiek ufundowanej na miłości wspólnoty.
Czwarty obraz, Anita Czerwińska, ubrana na czarno polska Antygona, z kredowobiałą twarzą układa na asfalcie ukochane tulipany Pierwszej Damy. Straż Miejska je zbiera, próbuje sprawić, by wylądowały na śmietniku, by polska pamięć umarła, by zapomnieli, przecież tak wygodniej. Hanna Gronkiewicz Waltz wpisuje się w ten sposób w kilkaset lat liczącą tradycję obozu narodowej zdrady.
Piąty obrazy obraz. Rumiany sowiet w mundurze wybija prętem bulaj w skrwawionym tupolewie. Upada cała kłamliwa narracja skarlałego imperium. Wtłaczana w głowy Polaków przez kilka tysięcy kremlowskich agentów wpływu w największych mediach w kraju. Ukrywają ślady. Kto ukrywa ślady? Kto wie, co trzeba ukryć? Anita Gargas przechodzi do historii. 
Szósty obraz. Wracają trumny. Wspólnicy zbrodni próbują powstrzymać ich otwieranie. Autopsję, którą musi przeprowadzić państwo, gdy śmierć człowieka jest gwałtowna. I zdarte, zmiażdżone twarze polskich generałów i bohaterki Sierpnia ’80, Anny Walentynowicz;  a w Moskwie świadkowie widzieli je nienaruszone. Zemsta Azji, próby pozbawienia nas godności, wbicia Polaków w lęk. Swołoczy, won! Nigdy się wam to nie udało.
Siódmy obraz. Tbilisi. Lech Kaczyński powstrzymuje rosyjskie czołgi. Ósmy obraz. Wypowiada prawdę w twarz Merkel i Putina. Westerplatte. Zapada wyrok. Dziewiąty obraz. Ściśnięte piąstki Tuska. Putin patrzy z pogardą. Dukaczewska w tle. Dopełnienie. Finał.
Panie Antoni, jeśli są dowody, poproszę o dowody.

Podobne artykuły
InformacjePolska

"WAŁA DLA PRZYPAŁA!". Janusz "Siara" Rewiński w 13 sekund miażdży Rafała

W sieci pojawił się filmik z Januszem Rewińskim w roli głównej. Na nim: bardzo jasna deklaracja. Choć nazwisko Trzaskowskiego nie pada ani razu, każdy wie, o kogo chodzi… Zobacz filmik! Na filmiku, jaki krąży w sieci, widzimy Janusza…
Zobacz więcej
InformacjePolskaSport

Znakomity fotoreporter kończy 80 lat

W środę 80 lat kończy Jan Rozmarynowski, znakomity fotoreporter sportowy, świadek wielu sukcesów reprezentantów Polski, przyjaciel największych mistrzów. “Ciepło wspominam dawne lata i podróże” – powiedział jubilat. Urodził się 8…
Zobacz więcej
PolskaTurystyka

Remont drogi do Morskiego Oka. Trakt zamknięty od środy

Z powodu remontu od poniedziałku przynajmniej do środy będzie zamknięty popularny szlak do Morskiego Oka. Turyści będą mogli dojść tylko do Wodogrzmotów Mickiewicza i dalej kierować się w stronę Doliny Roztoki. Dojście do Morskiego Oka i zejście…
Zobacz więcej