Artykuły redakcyjnePolska

Dziesiąty obraz

Twitter


Pierwszy obraz. Nie zapomnę. Leżę w wannie na górze. I nagle informacja. Niedowierzanie. Ale w telewizji obrazy. Pierwsza myśl: Rosjanie.
Drugi obraz. Krakowskie Przedmieście. Moje starsze dzieci z O. w kolejce do trumny. Osiem godzin, by ulęknąć na trzy sekundy. W kolejce uwcześni bohaterowie, piłkarze ręczni z trenerem Wentą. Pokornie czekają. Atmosfera Sierpnia ’80. Dobro i Prawda, zjednoczenie Polaków. Nawet TVN pokazuje Lecha Kaczyńskiego z dobrej strony. I wstyd, że nie byłem bliżej jego służby, że Go za słabo broniłem.
Trzeci obraz. Walka o krzyż na Krakowskim Przedmieściu. Bezradny ksiądz Markowski, klęska Kościoła. Plucie na kobiety, przypalanie papierosami. Prowokacje kremlowskiej agentury. Rosyjscy agenci po obu stronach. Sikanie na znicze. Azja na polskich ulicach. Testowanie, jaki poziom bestialstwa, symbolicznej przemocy, plucia na najświętsze dla Polaków symbole, jakie stepowe metody agresji polski naród zaakceptuje. Tryumf nihilizmu. Zacięta twarz Tuska. Musieli zabić podnoszącego się ducha Polaków. W kolonii nie ma miejsca na wzniosłe, budujące wspólnotę uczucia. Jeszcze wymkną się z śmiertelnego nelsona założonego im wspólnie z brukselskimi biurokratami na usługach wyrachowanych handlarzy krwią w wolnym świecie, cynicznych globalnych socjotechników, miliarderów z obsesją śmierci i wstrętem do jakiejkolwiek ufundowanej na miłości wspólnoty.
Czwarty obraz, Anita Czerwińska, ubrana na czarno polska Antygona, z kredowobiałą twarzą układa na asfalcie ukochane tulipany Pierwszej Damy. Straż Miejska je zbiera, próbuje sprawić, by wylądowały na śmietniku, by polska pamięć umarła, by zapomnieli, przecież tak wygodniej. Hanna Gronkiewicz Waltz wpisuje się w ten sposób w kilkaset lat liczącą tradycję obozu narodowej zdrady.
Piąty obrazy obraz. Rumiany sowiet w mundurze wybija prętem bulaj w skrwawionym tupolewie. Upada cała kłamliwa narracja skarlałego imperium. Wtłaczana w głowy Polaków przez kilka tysięcy kremlowskich agentów wpływu w największych mediach w kraju. Ukrywają ślady. Kto ukrywa ślady? Kto wie, co trzeba ukryć? Anita Gargas przechodzi do historii. 
Szósty obraz. Wracają trumny. Wspólnicy zbrodni próbują powstrzymać ich otwieranie. Autopsję, którą musi przeprowadzić państwo, gdy śmierć człowieka jest gwałtowna. I zdarte, zmiażdżone twarze polskich generałów i bohaterki Sierpnia ’80, Anny Walentynowicz;  a w Moskwie świadkowie widzieli je nienaruszone. Zemsta Azji, próby pozbawienia nas godności, wbicia Polaków w lęk. Swołoczy, won! Nigdy się wam to nie udało.
Siódmy obraz. Tbilisi. Lech Kaczyński powstrzymuje rosyjskie czołgi. Ósmy obraz. Wypowiada prawdę w twarz Merkel i Putina. Westerplatte. Zapada wyrok. Dziewiąty obraz. Ściśnięte piąstki Tuska. Putin patrzy z pogardą. Dukaczewska w tle. Dopełnienie. Finał.
Panie Antoni, jeśli są dowody, poproszę o dowody.

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
KościółPolska

W piątek rozpocznie się pierwsza sesja 4. Kongresu "Europa Christi - Mundus Christi"

Od 17 do 19 lipca w Wigrach odbędzie się pierwsza w tym roku sesja 4. Kongresu Ruchu “Europa Christi-Mundus Christi”. W tym roku, w kongresie będzie można uczestniczyć zdalnie, a relacja z niego będzie transmitowana w sieci na portalu…
Zobacz więcej