HistoriaInformacje

Dziś 105. rocznica rzezi Ormian. Zobacz przerażający dokument nt. tureckiego ludobójstwa.

Ludobójstwo Ormian był jedną z największych tragedii ludzkości. Do dzisiaj Turcja neguje swoje zbrodnie na chrześcijanach. Dziś obchodzimy 105. pamiątkę tego ludobójstwa. 

Nawet dwa miliony Ormian zginęły z rąk tureckich siepaczy w latach 1915-1916. Nie oszczędzali nikogo, mordowali ze szczególnym okrucieństwem. Dokonali czystki etnicznej i religijnej. Ludobójstwa. Nigdy nie przeprosili.

Turcja puka do drzwi Europy, entuzjastycznie witana przez Niemcy i inne kraje ulegające muzułmańskiej inwazji. Ludobójstwo na Ormianach kładzie się cieniem na stosunki tego kraju z chrześcijaństwem. Turcy bezwzględnie wytępili ormiańskich chrześcijan wszystkich wyznań: katolików, prawosławnych, protestantów. 

Kościół Ormiański należy do najstarszych Kościołów chrześcijańskich. Jego powstanie szacuje się na IV w. n. e. i z tego powodu Armenia jest pierwszym chrześcijańskim państwem w historii. W Turcji zawsze byli traktowani jako obywatele drugiej kategorii. Musieli płacić haracz, jak każdy „niewierny”. 

Gdy doszli do władzy tureccy nacjonaliści wykorzystali muzułmański front antychrześcijański do krwawego rozprawienia się z Ormianami. Pretekstów było wiele: od politycznych, po religijne. Natomiast wykonanie niczym nie różniło się od ludobójstwa czasów Stalina czy Hitlera. 

Wielu chrześcijan zginęło śmiercią męczeńską nie zapierając się wiary w Jezusa Chrystusa. Przejścia na islam odmówili m.in. arcybiskup Maloyan (beatyfikowany przez św. Jana Pawła II), bp Diyabakiru Adreas Czelebian, zakonnice Zgromadzenia Poczęcia Najświętszej Marii Panny i tysiące anonimowych wiernych, znanych jedynie Panu. 

Ludobójstwo Ormian jest doskonale udokumentowane. Jednak mimo to władze Turcji negują ten fakt. Najczęstszym wytłumaczeniem tureckiej propagandy jest podawanie, że Ormianie zostali zdziesiątkowani w wyniku… epidemii. Najpewniej epidemii islamu, wypada dodać.

Polska, Stany Zjednoczone i większość europejskich krajów bezsprzecznie uznają zbrodnie na Ormianach za ludobójstwo. Europejską rzeczniczką Armenii jest Francja, gdzie znajduje się największa diaspora Ormian. 

Holocaustu Ormian nie uznają m.in. Niemcy, gdzie żyje liczna mniejszość Turecka. To tak, jakby negować Holocaust Żydów, ale jak widać, Berlinowi to wcale nie przeszkadza. 

Tomasz Teluk

Przerażający film na ten temat:

Podobne artykuły
InformacjePolska

„Express Wieczorny” powraca! Już jutro w największych miastach Polski rozdamy 1 milion egzemplarzy!

Słynna popołudniówka – Express Wieczorny – powraca! Już jutro, w piątek, w Warszawie i kilku największych miastach Polski rozdamy bezpłatnie 1 milion egzemplarzy specjalnego dodatku do „Gazety Polskiej Codziennie”! Zachęcamy też do…
Zobacz więcej
InformacjeKultura

Pokaz rysunków Józefa Mehoffera. Rzadko się zdarza, by takie prace były darowane muzeom

Dziewięć rysunkowych studiów i portretów Józefa Mehoffera – podarowanych Muzeum Narodowemu w Krakowie przez chrześniaka artysty Wiesława Zadęckiego – będzie można od soboty oglądać w Domu Józefa Mehoffera przy ul. Krupniczej. Dzieła…
Zobacz więcej
InformacjeKościółPolska

Apel o pomoc dla powodzian. Abp Eugeniusz Popowicz zwrócił się do wiernych

W związku z licznymi podtopieniami na Podkarpaciu i na zachodniej Ukrainy metropolita przemysko – warszawski Kościoła grekokatolickiego w Polsce abp Eugeniusz Popowicz zaapelował do wiernych o pomoc dla powodzian. Ofiary na rzecz poszkodowanych…
Zobacz więcej