DuchowośćKościół

Dziś poniedziałek w Oktawie Wielkanocy!

Apostles Peter and John hurry to the tomb on the morning of the Resurrection, 1898. Cambas, 82 x 134 cm RF 1153, Internet

Kościoły, co prawda stoją, ale nie pozostał w nich kamień na kamieniu. Chrystus zmartwychwstał za to w naszych domach. 

Bieżące Święta Wielkanocne są historyczne. Po raz pierwszy od Edyktu Mediolańskiego w 313 r., który kończył prześladowanie chrześcijan, po 1707. latach kościoły na Wielkanoc były puste. 

Po raz pierwszy w historii prawo państwowe okazało się nadrzędne wobec prawa kościelnego. Ponieważ najważniejsze jest posłuszeństwo, zostaliśmy w domach i do rodzin, które przeżywały Paschę przyszedł Chrystus. 

Było to niesamowite doświadczenie. Wydawało się, że nastąpi może kiedyś, za dwa, trzy pokolenia. Jednak stało się tak dziś i możemy być zadowoleni, że doświadczyliśmy także Kościoła we wspólnotach domowych. 

W kościele pierwotnym był zwyczaj głoszenia Dobrej Nowiny zaraz po wyjściu z Eucharystii. Ten zwyczaj kontynuuje podziemny Kościół w Chinach. Wiele wspólnot ewangelizuje w okresie wielkanocnym. 

Podejmijmy to wezwanie i głośmy Chrystusa tak jak potrafimy. Może warto zadzwonić do kogoś w te święta, z kim dawno nie rozmawialiśmy i przekazać mu nasze doświadczenie.

A doświadczenie ostatniej nocy jest takie, że jest co prawda ponad 6 tys. zakażonych, ponad 200 zmarłych, ale 1 zmartwychwstały!

Podobne artykuły
InformacjeKościółPolska

Apel o pomoc dla powodzian. Abp Eugeniusz Popowicz zwrócił się do wiernych

W związku z licznymi podtopieniami na Podkarpaciu i na zachodniej Ukrainy metropolita przemysko – warszawski Kościoła grekokatolickiego w Polsce abp Eugeniusz Popowicz zaapelował do wiernych o pomoc dla powodzian. Ofiary na rzecz poszkodowanych…
Zobacz więcej
InformacjeKościółŚwiat

Tydzień wolności religijnej w USA. "Tworzy się wrażenie, że religia jest źródłem konfliktu"

„Modlić się i działać dla wolności” – pod tym hasłem odbywa się do 29 czerwca w Stanach Zjednoczonych: „Tydzień wolności religijnej”. Arcybiskup Miami przypomina, że wolność religijna jest gwarancją wszelkich innych wolności. Pokój i…
Zobacz więcej
KościółŚwiat

Lider Black Lives Matter nawołuje do... niszczenia obrazów Jezusa. „Rażąca forma białej supremacji”

Liderzy ruchu Black Lives Matter nie tylko nie potępiają aktów wandalizmu, mających miejsca w USA, ale i je popierają. Wybijane szyby w sklepach, palone samochody i dewastowane pomniki amerykańskich bohaterów jednak nie wystarczą. Shaun King &#8211…
Zobacz więcej