Kultura

Zobacz to: Największy koncert on line w historii. “One World” zorganizowała Lady Gaga razem z WHO. Kto wystąpił?

Lady Gaga, YouTube

„One World: Together at Home” to wydarzenie zorganizowane przez Lady Gagę i WHO. Koncert już jest porównywany do słynnego Live Aid zorganizowanego w 1985 roku przez Boba Geldofa i Midge’a Ure’a. Chyba trochę na wyrost, bo i gwiazd mniej, i koncerty odbędą się u muzyków w domach a nie na wielkich stadionach. Jedynie publiczność być może będzie można liczyć w milionach, bowiem koncert można obejrzeć na żywo o godz. 20 na platformie YouTube, ale wyemitują go również telewizje na całym świecie.

W transmisję koncertu włączyły się amerykańskie stacje telewizyjne, m.in. ABC, CBS, CMT, MSNBC i NBC a także Facebook, Twitterzm, Instagram czy Tidal.

W polskiej telewizji koncert zostanie wyemitowany dzień później, czyli 19 kwietnia. Pokażą go o godz. 20 MTV Polska, o 21 Canal+, o 22:20 Paramount Channel HD a o 23:05 Comedy Central Polska.

„One World: Together at Home” czyli koncert online to wyraz wdzięczności dla lekarzy i wszystkich pracowników służb medycznych, którzy w ostatnich tygodniach walczą z pandemią koronawirusa. W ten sposób organizatorzy chcą wesprzeć ich w tym trudnym momencie. Zebrali też pieniądze na walkę z Covid-19. Lady Gaga zebrała już na ten cel 35 milionów dolarów.

Grają takie muzyczne gwiazdy jak m.in. Alicia Keys, Annie Lennox, Andrea Bocelli, Billie Eilish, Billie Joe Armstrong z Green Day, Camila Cabello, Celine Dion, Chris Martin, Eddie Vedder, Elton John, Ellie Goulding, FINNEAS, Jennifer Lopez, Jennifer Hudson, John Legend, Lady Gaga, Lang Lang, Lizzo, Michael Bublé, Paul McCartney, Pharrell Williams, Rita Ora, Sam Smith, Sheryl Crow, Shawn Mendes, Stevie Wonder, Taylor Swift, The Rolling Stones, Zucchero i wielu innych.  Gospodarze to amerykańscy showmani Jimmy Fallon, Jimmy Kimmel i Stephen Colbert. 

– Założenie jest takie, żeby ludzie mogli posłuchać ulubionych artystów, na których koncerty nie będziemy mogli się wybrać do 2021 roku, z drugiej strony, żeby wesprzeć walkę z koronawirusem. Wielu fanów ciekawych jest tego w jakich okolicznościach i przestrzeni wystąpią ulubieni artyści. – mówił przed wydarzeniem w radiowej Czwórce Mikołaj Marcela, nauczyciel akademicki piszący pracę na temat fenomenu Lady Gagi.

Podobne artykuły
Kultura

Po kwarantannie w Miami, chce do domu. "Pandemia otworzyła mi oczy, zostaję w Polsce na stałe"

Sandra Kubicka spędzała kwarantannę w Stanach Zjednoczonych. Tłumaczy, że był to dla niej bardzo trudny czas. Wielotygodniowa separacja i brak możliwości bezpośredniego kontaktu z najbliższymi wywoływały w niej smutek. Sandra Kubicka miała jednak…
Zobacz więcej
InformacjeKultura

Patryk Vega pokazał zwiastun swojego najnowszego filmu „Pętla”.

Film “Pętla” zainspirowany został tzw. aferą podkarpacką, czyli tysiącami kompromitujących nagrań zudziałem biznesmenów ipolityków, zarejestrowanych wsieci agencji towarzyskich. Wprodukcji zagrali: Antoni…
Zobacz więcej
InformacjeKultura

Polacy zakochali się w serialach. Wzrosła popularność serwisów streamingowych

Ponad połowa Polaków subskrybuje, głównie filmy i seriale. Już 56 proc. Polek i Polaków korzysta z internetowych usług subskrypcyjnych – wynika z badania Blue Media “Finanse w czasie epidemii”. Platformy oferujące dostęp do filmów…
Zobacz więcej