Polska

E-Dzień Dziecka czyli darmowe gry, zabawy, filmy i premier czytający bajkę.

Internetowe atrakcje dla dzieci, w tym gry on-line, spektakle teatralne, bajki i prezentacje – przygotowała Kancelaria Premiera wraz z ministerstwami oraz TVP ABC na Dzień Dziecka. Na kanale YouTube KPRM można zobaczyć premiera Mateusza Morawieckiego czytającego wiersz “Lokomotywa” Juliana Tuwima.

Na facebookowej stronie wydarzenia E-Dzień Dziecka poinformowano, że “Kancelaria Prezesa Rady Ministrów wraz z ministerstwami oraz TVP ABC przygotowała mnóstwo internetowych atrakcji – gier on-line, spektakli teatralnych, warsztatów, bajek i prezentacji, a gospodarzem E-Dnia Dziecka będzie Wiadomirek”.

Atrakcje przygotowane dla dzieci dostępne są na stronie https://www.gov.pl/web/edziendziecka. Dzieci będą mogły m.in. zagrać w grę on-line “Godność, wolność i niepodległość”, obejrzeć bajki “Przygody Bolka i Lolka”, “Reksio”, “Porwanie Baltazara Gąbki”, a także przedstawienia teatralne “Baśń o trzech konikach”, “Pchła Szachrajka”, “Bajki robotów”.

Najmłodsi będą mogli również podszkolić swoje umiejętności kulinarne, nauczą się jak zrobić domowy budyń, zdrową sałatkę warzywną czy karpatkę.

Na dzieci czekają także zajęcia sportowe z polską gwiazdą short tracku Natalią Maliszewską i wioślarką Natalią Madaj-Smolińską, eksperymenty i kursy majsterkowania, cykl muzyczny dla dzieci “DoNuta Taktuje” oraz zajęcia techniczne.

Dzieci dowiedzą się także jak samodzielnie ozdobić kubek lub filiżankę, co to dziecięcy survival oraz jak radzą sobie psy w Krajowej Administracji Skarbowej.

KPRM przypomniało również, że w sobotę rozpoczął się XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Z tej okazji na kanale YouTube KPRM, wiersze i bajki czytają członkowie rządu, w tym m.in. premier Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński oraz minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

Mateusz Morawiecki czyta “Lokomotywę” Juliana Tuwima, minister klimatu Ireneusz Zyska “Lwy” Hanny Januszewskiej, minister edukacji Dariusz Piontkowski “Warzyła sroczka kaszkę” Czesława Janczarskiego, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk “Śpiącą królewnę”, szefowa MRPiPS Marlena Maląg “Czerwonego Kapturka”, min. Marcin Przydacz “Psie Smutki”, min. Michał Woś “Leśną bajkę”, wicepremier Jadwiga Emilewicz “Kota w butach”, wicepremier Piotr Gliński “Tygryski” itd.

Źródło:PAP

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
KościółPolska

W piątek rozpocznie się pierwsza sesja 4. Kongresu "Europa Christi - Mundus Christi"

Od 17 do 19 lipca w Wigrach odbędzie się pierwsza w tym roku sesja 4. Kongresu Ruchu “Europa Christi-Mundus Christi”. W tym roku, w kongresie będzie można uczestniczyć zdalnie, a relacja z niego będzie transmitowana w sieci na portalu…
Zobacz więcej