Bzdety niestetyKościół

Eucharystia jako zagrożenie zdrowia i życia. Tak zmienił się Kościół. Te zdjęcia szokują.

Źródło: Internet

Gdy w przeszłości świat trawiły największe zarazy wierni nie wstawali z kolan i nie zaprzestawali pokuty, aby prosić Boga o litość. Dziś mają wobec Stwórcy pretensje. Koronawirus pokrzyżował im plany. Chcą się przede wszystkim nie zarazić.

Gdy w XVI w. Europę dziesiątkowała Dżuma, św. Karol Boromeusz, biskup Mediolanu, mimo konfliktu z władzami, zarządził masową modlitwę, na wolnym powietrzu, aby duchowo wesprzeć chorych i umierających. 

We Włoszech, jak napisał ks. Robert Skrzypczak, kardynał Matteo Zuppi z Bolonii, powiedział, że „nie wierzy, by Bóg zechciał wysłuchać modlitw tego, kto opuszcza dom, by pójść do kościoła”, natomiast, kardynał Gualtiero Bassetti zachęcał do rezygnacji ze mszy wielkanocnej, jednocześnie nazywając to „czynem wielce szlachetnym”.

Eucharystia – centralny punkt i źródła życia chrześcijańskiego, stała się zagrożeniem zdrowia i życia. Konsekrowane Ciało i Krew Chrystusa, zaczęły być postrzegane jako potencjalne źródło przenoszenia wirusa. Przestano wierzyć w uzdrawiającą moc sakramentów, a zaczęto postrzegać je jako możliwy czynnik chorobotwórczy. 

Tak zmienia się współczesny Kościół. Opustoszał i stał się bardziej wirtualny. Życie doczesne stało się ważniejsze niż życie wieczne. 

Źródło: Internet, podesłał ks. Krzysztof Antoniewicz SJ

Podobne artykuły
InformacjeKościółPolskaRozwój

Odnowią zabytkowe kapliczki

Samorząd Małopolski przeznaczył 500 tys. zł z tegorocznego budżetu województwa na dofinansowanie renowacji przydrożnych kapliczek. Dzięki tym środkom uda się uratować 46 kapliczek, przydrożnych krzyży czy figur świętych usytuowanych w całym…
Zobacz więcej
InformacjeKościółPolska

Pierwsza taka aplikacja na świecie. Pomoże niesłyszącym i słabosłyszącym wiernym

Effatha24 to pierwsza na świecie aplikacja mobilna służąca polskim chrześcijanom niesłyszącym i słabosłyszącym, posługującym się polskim językiem migowym lub też systemem języka migowego. Będzie ona źródłem wiedzy religijnej. &#8211…
Zobacz więcej
InformacjeKościółPolska

Apel o pomoc dla powodzian. Abp Eugeniusz Popowicz zwrócił się do wiernych

W związku z licznymi podtopieniami na Podkarpaciu i na zachodniej Ukrainy metropolita przemysko – warszawski Kościoła grekokatolickiego w Polsce abp Eugeniusz Popowicz zaapelował do wiernych o pomoc dla powodzian. Ofiary na rzecz poszkodowanych…
Zobacz więcej