InformacjePolska

FAKE NEWS Gazety Wyborczej! Wrocławskie ZOO nie zamierza wybijać zwierząt na mięso.

Kilka dni temu wrocławska Gazeta Wyborcza opublikowała wiadomość, jakoby ze względu na trudną sytuację i brak dochodów, miejski ogród zoologiczny zamierza się ratować zabijaniem posiadanych zwierząt hodowlanych na mięso.

Treść artykułu znajduje się tu

Do sytuacji odniósł się dyrektor wrocławskiego ZOO. Radosław Ratajszczak, Prezes ZOO Wrocław zdementował informację, która ukazała się w mediach lokalnych, w oświadczeniu wydanym 20.04.2020. Zostało ono opublikowane na stronie wrocławskiego ogrodu zoologicznego.

„W odniesieniu do artykułu, który ukazał się w Gazecie Wyborczej w dniu 20 kwietnia pt. „Dramatyczna sytuacja we wrocławskim zoo. Nie da się wykluczyć uboju zwierząt” z całą stanowczością informuję, że nie planujemy uboju zwierząt we wrocławskim ZOO” – napisał Ratajszczak.

Wyjaśnił też, że musiał być źle zrozumiany przez autorkę artykułu. „W trakcie wywiadu z dziennikarką, zapytany o sytuację jednego z niemieckich ogrodów zoologicznych stwierdziłem jedynie, iż takie rzeczy można dopuszczać w bardzo drastycznym przypadku. Zapewniam jednak, że my na potrzeby wrocławskiego ogrodu takich rozważań nie prowadziliśmy i nie prowadzimy. Moja wypowiedź została źle zrozumiana, na skutek czego wyciągnięto daleko idący wniosek, który trafił do tytułu artykułu, prawdopodobnie wyłącznie w celu podniesienia jego atrakcyjności, nad czym ubolewam” – brzmi fragment oświadczenia.

Dyrektor wrocławskiego ZOO zapewnił też, że sytuacja ogrodu jest stabilna i wszystkie zwierzęta „ są pod stałą opieką, mają zapewnione pożywienie, odpowiednie warunki i niczego im nie brakuje”.

Treść oświadczenia jest tutaj

Sytuacja opisana przez Gazetę Wyborczą była więc ordynarnym fejkiem. 

Źródło: #FakeHunter

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
InformacjeKościółŚwiat

Papież apeluje o globalny rozejm

Papież Franciszek zapewnił o swojej bliskości ze wszystkimi dotkniętymi pandemią oraz tymi, którzy doświadczają jej skutków ekonomicznych i socjalnych. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie ponowił też apel o globalne zawieszenie…
Zobacz więcej