InformacjeZdrowie

FAKE NEWS: Porozumienie Chirurgów SKALPEL atakuje ministra Szumowskiego i podaje fałszywe informacje.

Dr Katarzyna Pikulska, która była jedną z twarzy głośnego protestu rezydentów w 2017 r. ponownie bierze się za politykę. Obecnie reprezentuje enigmatyczne Porozumienie Chirurgów SKALPEL, które zajmuje się głównie bardzo ostrą krytyką poczynań Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego.

W wypowiedzi dla dziennika „Rzeczpospolita” Pikulska wyraziła następującą opinię: „Jeżeli chodzi o liczbę zgonów, to również te dane nie są przekazywane. Są zatajane na poziomie dyrekcji, na poziomie mediów i rządu, który tymi mediami steruje”. 

To już kolejna opinia, że rząd ukrywa prawdziwą liczbę zgonów na koronawirusa. Uprzednio podobne sugestie padał z ust prezydenta stolicy Rafał Trzaskowskiego. Okazały się one nie prawdziwe, co wykazał Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, Ministerstwo Zdrowia oraz Centralny Szpital Kliniczny MSWiA. 

Dziennikarze inicjatywy #FakeHunter zapytali Porozumienie Chirurgów SKALPEL o źródło danych, na podstawie których formułują tak ciężkie oskarżenia. – Nie jest pan prokuratorem, żeby żądać takich dowodów – odpowiedzieli wirtualni chirurdzy, nie przedstawiając danych, których zapewne nie posiadają.

Ataki SKALPELA i dr Katarzyny Pikulskiej mają charakter polityczny. Sugestie o zaniżaniu przez rząd liczby zgonów na COVID-19 są wyssane z palca. Werdykt: FAKE NEWS.

Źródło: fakehunter.pap.pl

Podobne artykuły
InformacjePolska

„Express Wieczorny” powraca! Już jutro w największych miastach Polski rozdamy 1 milion egzemplarzy!

Słynna popołudniówka – Express Wieczorny – powraca! Już jutro, w piątek, w Warszawie i kilku największych miastach Polski rozdamy bezpłatnie 1 milion egzemplarzy specjalnego dodatku do „Gazety Polskiej Codziennie”! Zachęcamy też do…
Zobacz więcej
InformacjeKultura

Pokaz rysunków Józefa Mehoffera. Rzadko się zdarza, by takie prace były darowane muzeom

Dziewięć rysunkowych studiów i portretów Józefa Mehoffera – podarowanych Muzeum Narodowemu w Krakowie przez chrześniaka artysty Wiesława Zadęckiego – będzie można od soboty oglądać w Domu Józefa Mehoffera przy ul. Krupniczej. Dzieła…
Zobacz więcej
InformacjeKościółPolska

Apel o pomoc dla powodzian. Abp Eugeniusz Popowicz zwrócił się do wiernych

W związku z licznymi podtopieniami na Podkarpaciu i na zachodniej Ukrainy metropolita przemysko – warszawski Kościoła grekokatolickiego w Polsce abp Eugeniusz Popowicz zaapelował do wiernych o pomoc dla powodzian. Ofiary na rzecz poszkodowanych…
Zobacz więcej