InformacjeŚwiat

FAKE NEWS. Rosyjskie trolle podszywały się pod sekretarza generalnego NATO i próbowały odwołać wojska sojusznicze na Litwie z powodu koronawirusa.

FAKE NEWS. Rosyjskie trolle podszywały się pod sekretarza generalnego NATO i próbowały odwołać wojska sojusznicze na Litwie z powodu koronawirusa.

Nieudana prowokacja rosyjskich służb specjalnych u naszego północno-wschodniego sąsiada. Kremlowscy hakerzy podszywali się pod główną kwaterę NATO i wysyłali fałszywe wiadomości do litewskich instytucji państwowych i mediów.

W fałszywych e-mailach informowali, w imieniu szefa NATO Jensa Stolenberga, o konieczności wycofania wojsk sojuszniczych z Krajów Bałtyckich, w wyniku zarażenia żołnierzy amerykańskich koronawirusem. Fake newsy miały poróżnić sojuszników i wprowadzić zamieszanie w szeregach NATO. 

Od 1 lutego odnotowano aż 807 fałszywych informacji, które miały wprowadzać w błąd Litwinów, w językach angielskim, litewskim i rosyjskim. Najwięcej fake newsów było po rosyjsku, co zwróciło uwagę litewskich wojskowych zajmujących się cyberbezpieczeństwem. 

Źródło: cyberdefence24.pl  

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
InformacjeKościółŚwiat

Papież apeluje o globalny rozejm

Papież Franciszek zapewnił o swojej bliskości ze wszystkimi dotkniętymi pandemią oraz tymi, którzy doświadczają jej skutków ekonomicznych i socjalnych. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie ponowił też apel o globalne zawieszenie…
Zobacz więcej