InformacjePolska

Fake news TVN. Zmanipulowali grafikę, żeby dyskredytować Szumowskiego i pokazać, że Polska przegrywa z koronawirusem.

Minister Łukasz Szumowski, Internet

 Niesamowitej manipulacji dokonali pracownicy związani z TVN, stacją, która zmaga się obecnie z oskarżeniami o udział największych gwiazd telewizji w aferze pedofilskiej. 

W jednym z wydań programu informacyjnego Fakty po południu przedstawili grafikę, z której wynika, że Polska w ilości zakażeń jest liderem w Europie i wyprzedza nie tylko Niemcy, Francję ale także najbardziej poszkodowane kraje – Włochy i Hiszpanię. 

Celem tej manipulacji było podprogowe oddziaływanie na widzów, aby krytykowali politykę zdrowotną rządu RP, prowadzoną przez ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Taka teza mogła też powodować frustrację i rozczarowanie odbiorców po to, aby w głosowaniu w wyborach prezydenckich zwracali się ku kandydatom opozycji. 

Wykres jest jednak ordynarnym kłamstwem. To nieprawda, że Polska radzi sobie gorzej niż wymienione kraje. Jest dokładnie odwrotnie. Podczas, gdy w naszym kraju jest niewiele ponad 20 tys. przypadków Covid-19, według danych Johns Hopkins University, w Niemczech jest aż 180 tys. przypadków, nieco więcej we Francji, oraz ponad 230 tys. we Włoszech i Hiszpanii. 

W rzeczywistości w Polsce, dzięki odpowiedzialnej polityce rządu, mamy dziesięciokrotnie mniej przypadków zachorowań niż w Europie południowej i zachodniej. Fakty mówią wiec same za siebie. Fakty TVN – manipulują i kłamią. 

Źródło: Fakty TVN

Podobne artykuły
InformacjePolska

"WAŁA DLA PRZYPAŁA!". Janusz "Siara" Rewiński w 13 sekund miażdży Rafała

W sieci pojawił się filmik z Januszem Rewińskim w roli głównej. Na nim: bardzo jasna deklaracja. Choć nazwisko Trzaskowskiego nie pada ani razu, każdy wie, o kogo chodzi… Zobacz filmik! Na filmiku, jaki krąży w sieci, widzimy Janusza…
Zobacz więcej
InformacjePolskaSport

Znakomity fotoreporter kończy 80 lat

W środę 80 lat kończy Jan Rozmarynowski, znakomity fotoreporter sportowy, świadek wielu sukcesów reprezentantów Polski, przyjaciel największych mistrzów. “Ciepło wspominam dawne lata i podróże” – powiedział jubilat. Urodził się 8…
Zobacz więcej
PolskaTurystyka

Remont drogi do Morskiego Oka. Trakt zamknięty od środy

Z powodu remontu od poniedziałku przynajmniej do środy będzie zamknięty popularny szlak do Morskiego Oka. Turyści będą mogli dojść tylko do Wodogrzmotów Mickiewicza i dalej kierować się w stronę Doliny Roztoki. Dojście do Morskiego Oka i zejście…
Zobacz więcej