InformacjePolska

Fala hejtu wobec służby zdrowia walczącej z koronawirusem! Pracownicy szpitala zniszczono samochód.

Autor: Olga Korczyńska/Facebook.com.

Najpierw klaskali na balkonach. Teraz nie wpuszczają do sklepów i zastraszają. Sąsiedzi nie chcą, aby pracownicy medyczni chodzili do szpitali, bo boją się, że przeniosą im do domu koronawirusa. Ta skandaliczna postawa przeradza się w czyny. 

Ofiarą przemocy padła pracownica ze szpitala nr. 4 w Gliwicach. Kobieta rano zauważyła, że należący do niej samochód ma spuszczone powietrze z opon oraz jest pomalowany różowym sprayem. 

– 27 kwietnia moja mama, pielęgniarka gliwickiego szpitala, została ofiarą wandalizmu. A może i też nudy sąsiadów? Po 1,5 miesiąca przymusowego siedzenia w domu. Wychodząc jak co dzień o 6 rano do pracy, znalazła swój samochód z przebitymi oponami. Cały obsmarowany farbą – napisała na facbooku córka poszkodowanej Aleksandra Korczyńska. 

Na opisaną sytuację zareagowała również sama poszkodowana: – Nie dajmy się zastraszyć tym prymitywnym ludziom, którzy nie widza w nas wsparcia, a widza tylko wrogów, którzy zarażają – napisała w mediach społecznościowych zrozpaczona pielęgniarka. 

Image
Autor: Olga Korczyńska/Facebook.com.

– Nie ma tutaj mowy o przypadku. Tym bardziej, że ta pani pracuje w szpitalu, którzy jest przekształcany w szpital jednoimienny, to jest zakaźny. Na pewno to jest pokłosie tego – powiedziała telewizji TVS Anna Janik, Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych w Katowicach.

Do Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych trafiały już informacje o tym problemie. Zresztą dotyka on również rodzin pracujących na pierwszej linii lekarzy i pielęgniarek.

– W mediach już od pewnego czasu tego nie ma, ale gdzieś tam komuś się wyrwie, że to pielęgniarka przyniosła, lekarz czy ratownik. Przed świętami mieliśmy też informację, że mąż jednej z pielęgniarek otrzymał delikatną sugestię, że lepiej, żeby się zwolnił z pracy, bo niestety jest mężem pielęgniarki i może zarazić pozostałą załogę – dodaje Anna Janik.

Osoby związane z służbą zdrowia uważają, że to może być dopiero początek fali hejtu. Sprawą dewastacji samochodu zajmuje się policja i apeluje, aby osoby, które mogą pomóc w jej rozwiązaniu zgłaszały się do gliwickiej komendy.

“Oględziny wykażą, czy ciecz, którą pomalowano białe auto, trwale uszkodziła jego powłokę. Ustalone zostanie również, czy doszło do strat materialnych w ogumieniu (wstępne oględziny nie wykazały przecięcia powłoki opon). Leasingowany pojazd został już odstawiony do serwisu. Wobec pojawiających się spekulacji i opinii o powodzie zajścia gliwicka policja informuje, że na tę chwilę jest zdecydowanie za wcześnie, by podawać jakąkolwiek z możliwych hipotez co do motywów działania sprawcy. W tej sytuacji działanie sprawcy wyczerpuje znamiona czynu określonego jako zniszczenie mienia. Jakie były dokładne okoliczności zdarzenia, wykaże postępowanie. Niewykluczone, że kwalifikacja prawna czynu może się zmienić, jeśli w toku postępowania wyjdą na jaw potwierdzone fakty, iż zachowanie sprawcy było motywowane nienawiścią” – napisała w oświadczeniu Śląska Policja.

Image
Autor: Olga Korczyńska/Facebook.com.

Źródło: naszemiasto.pl, tvs.pl, policja.gov.pl

 

Podobne artykuły
InformacjePolska

„Express Wieczorny” powraca! Już jutro w największych miastach Polski rozdamy 1 milion egzemplarzy!

Słynna popołudniówka – Express Wieczorny – powraca! Już jutro, w piątek, w Warszawie i kilku największych miastach Polski rozdamy bezpłatnie 1 milion egzemplarzy specjalnego dodatku do „Gazety Polskiej Codziennie”! Zachęcamy też do…
Zobacz więcej
InformacjeKultura

Pokaz rysunków Józefa Mehoffera. Rzadko się zdarza, by takie prace były darowane muzeom

Dziewięć rysunkowych studiów i portretów Józefa Mehoffera – podarowanych Muzeum Narodowemu w Krakowie przez chrześniaka artysty Wiesława Zadęckiego – będzie można od soboty oglądać w Domu Józefa Mehoffera przy ul. Krupniczej. Dzieła…
Zobacz więcej
InformacjeKościółPolska

Apel o pomoc dla powodzian. Abp Eugeniusz Popowicz zwrócił się do wiernych

W związku z licznymi podtopieniami na Podkarpaciu i na zachodniej Ukrainy metropolita przemysko – warszawski Kościoła grekokatolickiego w Polsce abp Eugeniusz Popowicz zaapelował do wiernych o pomoc dla powodzian. Ofiary na rzecz poszkodowanych…
Zobacz więcej