InformacjeŚwiat

Francja to centrum ataków na symbole chrześcijaństwa. Zniszczono gigantyczny krzyż na górze Saint-Cazevieille.

Źródło: Twitter

Najstarsza córa Kościoła jest obecnie jednym z krajów, gdzie najczęściej dopuszcza się ataków antychrześcijańskich. Bezczeszczenie świątyń i cmentarzy, ataki na księży, należą już do codzienności tego katolickiego ongiś kraju. 

Kolejny akt wandalizmu wywołał poruszenie wśród wyznawców Chrystusa. Zniszczony został słynny krzyż na szczycie Saint-Cazevieille, z widokiem na północ Montpellier. 

Żelazny krucyfiks o wadze 900 kg i wysokości 9,50 m, stojący na wysokości 628 metrów to pozostałość Drogi Krzyżowej, która kończy się u szczytu Pic Saint-Loup – piszą francuskie media. Krzyż został przecięty na pół. Wokół umieszczono także napisy: „moc wiedźmy”, „heretycy”. 

Co roku 19 marca celebrowano tam Świętego Józefa. Pielgrzymka przyciągała mieszkańców doliny, Saint Mathieu-de-Tréviers, Cazevieille, ale także wielu mieszkańców Montpellier, aż do XIX wieku. Dziś to tylko historia. Katolicy są już niezauważalną mniejszością w regionie. 

Według Radia Watykańskiego, Francja zajmuje pierwsze miejsce wśród krajów europejskich o największej liczbie aktów antychrześcijańskich. W latach 2008–2019 czterokrotnie wzrosła tam liczba ataków na kościoły, cmentarze i inne miejsca kultu.

Źródło: midilibre.fr 

Podobne artykuły
InformacjePolska

"WAŁA DLA PRZYPAŁA!". Janusz "Siara" Rewiński w 13 sekund miażdży Rafała

W sieci pojawił się filmik z Januszem Rewińskim w roli głównej. Na nim: bardzo jasna deklaracja. Choć nazwisko Trzaskowskiego nie pada ani razu, każdy wie, o kogo chodzi… Zobacz filmik! Na filmiku, jaki krąży w sieci, widzimy Janusza…
Zobacz więcej
InformacjePolskaSport

Znakomity fotoreporter kończy 80 lat

W środę 80 lat kończy Jan Rozmarynowski, znakomity fotoreporter sportowy, świadek wielu sukcesów reprezentantów Polski, przyjaciel największych mistrzów. “Ciepło wspominam dawne lata i podróże” – powiedział jubilat. Urodził się 8…
Zobacz więcej
KulturaŚwiat

Dwayne „The Rock” Johnson - oto najlepiej opłacana gwiazda na Instagramie

Aktor znany z filmów akcji Dwayne “The Rock” Johnson, jest obecnie najwyżej opłacaną gwiazdą na Instagramie. Za jeden post sponsorowany zgarnia nawet ponad milion dolarów. WedługHopper HQ –firmy zajmującej się…
Zobacz więcej