InformacjeSport

Futbol: rozgrywki wrócą jeszcze przed wakacjami! Znamy daty.

Z krajowych federacji piłkarskich płyną bardzo dobre wiadomości. Rozgrywki w większości krajów będą wznowione. Mecze będą odbywały się bez publiczności. To świetna wiadomość, bo jak mówił św. Jan Paweł II “spośród rzeczy mniej ważnych, najważniejsza jest piłka nożna”.

Pierwsza do rozgrywek wróci niemiecka Bundesliga. Tam zespoły wznowiły regularne treningi. Na trybunach będzie mogło znajdować się nie więcej niż 239 osób. Prawdopodobny restart nastąpi 9 maja. 

Jeśli chodzi o Hiszpanię, bardzo mocno poturbowanej przez koronawirusa, niczego nie można być pewnym. Najbardziej spodziewanym czasem powrotu jest koniec czerwca. O podobnej dacie myślą Francuzi. 

Zupełną niewiadomą jest natomiast włoska Serie A i angielska Premier League. Niewykluczone że tam rozgrywki nie zostaną wznowione – sugerują pesymiści. Optymiści mówią o datach czerwcowych powrotu do regularnego rozgrywania meczów. 

Na koniec najważniejsza z lig, czyli Ekstraklasa. Wznowienie rozgrywek w Polsce zapowiadane jest na przełom maja i czerwca. Do dokończenia została faza zasadnicza oraz rozgrywki grupowe, które wyłonią Mistrza Polski i spadkowiczów. Na dzień dzisiejszy prowadzi Legia Warszawa, wyprzedzając zeszłorocznego triumfatora – Piasta Gliwice. 

Źródło: sport.tvp.pl 

Podobne artykuły
InformacjePolska

"WAŁA DLA PRZYPAŁA!". Janusz "Siara" Rewiński w 13 sekund miażdży Rafała

W sieci pojawił się filmik z Januszem Rewińskim w roli głównej. Na nim: bardzo jasna deklaracja. Choć nazwisko Trzaskowskiego nie pada ani razu, każdy wie, o kogo chodzi… Zobacz filmik! Na filmiku, jaki krąży w sieci, widzimy Janusza…
Zobacz więcej
InformacjePolskaSport

Znakomity fotoreporter kończy 80 lat

W środę 80 lat kończy Jan Rozmarynowski, znakomity fotoreporter sportowy, świadek wielu sukcesów reprezentantów Polski, przyjaciel największych mistrzów. “Ciepło wspominam dawne lata i podróże” – powiedział jubilat. Urodził się 8…
Zobacz więcej
InformacjeKościółPolskaRozwój

Odnowią zabytkowe kapliczki

Samorząd Małopolski przeznaczył 500 tys. zł z tegorocznego budżetu województwa na dofinansowanie renowacji przydrożnych kapliczek. Dzięki tym środkom uda się uratować 46 kapliczek, przydrożnych krzyży czy figur świętych usytuowanych w całym…
Zobacz więcej