InformacjeSport

Futbol: rozgrywki wrócą jeszcze przed wakacjami! Znamy daty.

Z krajowych federacji piłkarskich płyną bardzo dobre wiadomości. Rozgrywki w większości krajów będą wznowione. Mecze będą odbywały się bez publiczności. To świetna wiadomość, bo jak mówił św. Jan Paweł II “spośród rzeczy mniej ważnych, najważniejsza jest piłka nożna”.

Pierwsza do rozgrywek wróci niemiecka Bundesliga. Tam zespoły wznowiły regularne treningi. Na trybunach będzie mogło znajdować się nie więcej niż 239 osób. Prawdopodobny restart nastąpi 9 maja. 

Jeśli chodzi o Hiszpanię, bardzo mocno poturbowanej przez koronawirusa, niczego nie można być pewnym. Najbardziej spodziewanym czasem powrotu jest koniec czerwca. O podobnej dacie myślą Francuzi. 

Zupełną niewiadomą jest natomiast włoska Serie A i angielska Premier League. Niewykluczone że tam rozgrywki nie zostaną wznowione – sugerują pesymiści. Optymiści mówią o datach czerwcowych powrotu do regularnego rozgrywania meczów. 

Na koniec najważniejsza z lig, czyli Ekstraklasa. Wznowienie rozgrywek w Polsce zapowiadane jest na przełom maja i czerwca. Do dokończenia została faza zasadnicza oraz rozgrywki grupowe, które wyłonią Mistrza Polski i spadkowiczów. Na dzień dzisiejszy prowadzi Legia Warszawa, wyprzedzając zeszłorocznego triumfatora – Piasta Gliwice. 

Źródło: sport.tvp.pl 

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
InformacjeKościółŚwiat

Papież apeluje o globalny rozejm

Papież Franciszek zapewnił o swojej bliskości ze wszystkimi dotkniętymi pandemią oraz tymi, którzy doświadczają jej skutków ekonomicznych i socjalnych. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie ponowił też apel o globalne zawieszenie…
Zobacz więcej