InformacjePolska

Gapowicze zapłacą natychmiast kartą lub telefonem

Źródło: telewizja TVS

Śląskie: Jazda bez biletu? Mandat można zapłacić teraz kartą na miejscu. “Kanar” będzie miał przy sobie terminal.

W specjalne urządzenia mobilne do popierania płatności zostali wyposażeni kontrolerzy ZTM. Już nie tylko ci etatowi, ale także pozostali kontrolujący. Co ważne z perspektywy pasażerów – urządzenia mają dodatkowe funkcjonalności.

– Obecnie mamy 18 urządzeń kontrolerskich, które są wykorzystywane przez kontrolerów etatowych, natomiast mamy do dyspozycji też 150 urządzeń, które będą wykorzystywane także dla kontrolerów okresowych. Urządzenie jest proste w obsłudze, można płacić kartą zbliżeniowo jak również telefonem, który posiada odpowiednią aplikację – powiedział telewizji TVS Jakub Węgrzynowski, Wydział Kontroli Biletów ZTM.

Dzięki nowym urządzeniom, mandat można na miejscu opłacić kartą płatniczą. Dodatkowo pasażer wnoszący karną opłatę otrzymuje potwierdzenie wydrukowane przy użyciu terminala. Wcześniej potwierdzenie wypisywane było ręcznie. Gapowicze, którzy zostali złapani na jeździe bez biletu tracili sporo czasu.

– Możemy opłatę uiścić od razu. Także nie będzie żadnych dodatkowych opłat manipulacyjnych i temat będzie tak naprawdę zamknięty (…) ułatwia to na pewno funkcjonowanie pasażerom, ale również kontrolerom, bo jest to szybsze, wygodniejsze, prostsze i wszystkie dane od razu idą do naszego systemu – mówi Hubert Morawski, Wydział Prasowy i Komunikacji z Pasażerem ZTM.

W trzy ostatnie tygodnie gapowicze wpłacili za pomocą kart płatniczych ponad 150 opłat, co stanowi ok. 30 proc. wszystkich mandatów. Lepiej jednak kupić bilet i nie narażać się na dodatkowe koszty.

Źródło: tvs.pl

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
InformacjeKościółŚwiat

Papież apeluje o globalny rozejm

Papież Franciszek zapewnił o swojej bliskości ze wszystkimi dotkniętymi pandemią oraz tymi, którzy doświadczają jej skutków ekonomicznych i socjalnych. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie ponowił też apel o globalne zawieszenie…
Zobacz więcej