GospodarkaInformacje

Inicjatorka strajków klimatycznych krytykuje rząd Niemiec. Jutro otwarcie nowej elektrowni węglowej.

Źródło: Internet

Aktywistka uważa, że rząd Niemiec okłamał obywateli w kwestii zielonej energii. Jutro zostanie otwarta kolejna elektrownia węglowa w tym kraju.

W sobotę 30 maja dojdzie do oficjalnego uruchomienia nowej niemieckiej elektrowni węglowej. Greta Thunberg jest wściekła: „Ci u władzy kłamali” – napisała na Twitterze.

Elektrownię wybudował koncern Uniper. Jest to nowa siłownia Datteln 4 oparta na węglu kamiennym. Zaczęła produkować energię już w kwietniu i daje najwięcej mocy ze wszystkich niemieckich elektrowni. Ta inwestycja rozwścieczyła wielu aktywistów klimatycznych.

Greta Thunberg, a właściwie ci, którzy wypowiadają się w jej imieniu, nie kryła oburzenia: „W sobotę Uniper oraz fińska państwowa spółka Fortum otworzą nową elektrownię węglową Datteln 4 w Niemczech. Ci u władzy jawnie kłamali, kiedy mówili, że zależy im na przyszłości ich dzieci. Jeśli potrzebujecie dowodu, że ich słowa i obietnice są puste, oto i on” – napisała na Twitterze.

Jak widać Niemcy krytykują Polskę za spalanie węgla, jednak sami otwierają nowe siłownie węglowe, nie bacząc na politykę klimatyczną Unii Europejskiej.

Źródło: Twitter

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
InformacjeKościółŚwiat

Papież apeluje o globalny rozejm

Papież Franciszek zapewnił o swojej bliskości ze wszystkimi dotkniętymi pandemią oraz tymi, którzy doświadczają jej skutków ekonomicznych i socjalnych. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie ponowił też apel o globalne zawieszenie…
Zobacz więcej