BógPolska

Hallelujah! Niech Pan nasz, Chrystus Zmartwychwstały rozpromieni nad nami swoje Oblicze!

W tym dniu wspaniałym, wszyscy się weselmy. Dziękujemy Bogu, bo jest dobry, bo moc z nieba jest nad nami. Jezus zmartwychwstał, nie umrę, lecz żył będę na wieki.

Są tylko dwa kierunki, można wybrać tak tak lub nie nie. Nie ma trzeciej opcji. Jezus jest sędzią żywych i umarłych. Czułym sędzią, ale sprawiedliwym. Oddał za mnie życie, ale i bicz potrafił spokojnie ukręcić i wziąć do ręki.
Są dwa sztandary. Jeden właśnie podniósł Chrystus Zmartwychwstały. Drugi, to sztandar śmierci. Bo grzech to śmierć. Egoizm i martwota. Każdy kto wierzy w Jezusa, kto ufa Ojcu, kto szuka wskazówek Ducha, przez imię Jezusa otrzymuje odpuszczenie grzechów.

Szukać musimy w górze. To trudne. Radości życia mają swoje przyciąganie. I nie chodzi tu o odrzucenie przyjemności, ale o hierarchię wartości. Nasze życie jest w górze. Sztandar Chrystusa musi powiewać nade mną na mojej drodze. Jeśli nie mam z Nim relacji, czarna szmata nad moją głową. Mór, gnoju wór, zaraza, trwoga.

Nie ma trzeciej drogi. Albo zbliżasz się do Boga, albo się od Niego oddalasz. Życie duchowe nigdy nie toczy się po poziomej linii, kulka duszy albo turla się w dół, albo mozolnie wspina się pod górę. Nie można zamrzeć, skulić się, przeczekać. Ptak zamarł przed wężem, wie co go czeka.

W tym dniu wspaniałym, wszyscy się weselmy. Dziękujemy Bogu, bo jest dobry, bo moc z nieba jest nad nami. Jezus zmartwychwstał, nie umrę, lecz żył będę na wieki. A tu, na ziemi mam głosić dzieła Pana. Zmienił całkowicie moje życie. Dał radość i rym, chcę być z Nim, na zawsze patrzyć w Jego brązowe oczy. W oczy Tego, który mnie kocha do szaleństwa, bez granic, Tego, który dał się za mnie zabić. Już niepotrzebne słowa.

To Maria Magdalena najbardziej Go ukochała. Bardziej niż święty Jan, bardziej niż święty Piotr. Najmocniej wśród grzesznych ludzi. Była cała Jego. Całą noc czuwała. Wyglądała choć kropli brzasku. I pobiegła, i swoją miłość spotkała. Jan i Piotr też biegli, bo serce ciągnie do miłości. Tęsknota krzyczy o obecność. Dobrze to rozumiesz.


Uczniowie nie wiedzieli, co w grobie zastaną. Jan zobaczył, że Jezus przeniknął przez całun. Chusty przywarte do skrzepów Krwi nie mogły tak wyglądać. Krew rozlałaby się, gdyby materiał ktoś oderwał od Ciała. I Jan dopiero wtedy uwierzył, pojął rozumem, czym jest zmartwychwstanie. Więc nie przejmuj się, że jest ci trudno, w tę całą historię uwierzyć.

Miłość cierpliwa jest, na starość tak Jan pisał o swojej miłości. Nie ustaje, największa jest. Większa od nadziei, od wiary. Zmieniła świat. Skruszyła mur krainy śmierci. Spętała szatana. Jak lew krąży, nic więcej nie może zrobić sercu, które przylgnęło do Jezusa.


Jan ujrzał i uwierzył. Módl się o tę łaskę, jeśli Bogu nie wierzysz, nawet jeśli w Niego nie wierzysz. Jezu ufać Tobie, nic więcej mi nie trzeba. Bądź przy mnie zawsze. Krwią z Tobą zawieram przymierze.

Niech Zmartwychwstały rozpromieni nad nami swe Oblicze.

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
KościółPolska

W piątek rozpocznie się pierwsza sesja 4. Kongresu "Europa Christi - Mundus Christi"

Od 17 do 19 lipca w Wigrach odbędzie się pierwsza w tym roku sesja 4. Kongresu Ruchu “Europa Christi-Mundus Christi”. W tym roku, w kongresie będzie można uczestniczyć zdalnie, a relacja z niego będzie transmitowana w sieci na portalu…
Zobacz więcej