KulturaPolska

Idę na koncert…na balkon. Ciechanów zaprasza gwiazdy do grania pod blokiem.

Kasia Kowalska, Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Ciechanów wpadł na pomysł, żeby urządzić w mieście koncerty na podwórkach. Gwiazdy zagrałyby dla mieszkańców pod ich blokami. Występ można oglądać z okna lub balkonu. Propozycja spodobała się wielu wykonawcom. Na liście gwiazd, które zagrają na podwórku jest m.in. Kasia Kowalska.

Z powodu pandemii koronawirusa nie odbywają się koncerty i inne imprezy masowe na całym świecie. Branża muzyczna na różne sposoby próbuje sobie poradzić z tą trudna dla nich sytuacją. Pomysłowością wykazało się miasto Ciechanów – organizuje koncerty między blokami, których można słuchać ze swoich okien. Niektórzy starsi czytelnicy pamiętają być może koncerty kapel podwórkowych, które chodziły po miastach grając piosenki i w ten sposób zarabiając pieniądze. Monety rzucało się z okien i balkonów, teraz nie będzie to konieczne. Koncertów można posłuchać za darmo.

Niedawno w Czechach podobny koncert zagrała Ewa Farna. Wokalistka zaśpiewała dla emerytów pod ich domami. „Chcieliśmy im przekazać, że o nich myślimy, że nie są nam obojętni. Wysłaliśmy im trochę radości i uśmiechu. Po czterech tygodniach wyszłam z domu, śpiewałam – dziękuję!” – napisała artystka na instagramie.

Teraz muzyczną propozycję dla swoich mieszkańców ma Ciechanów. Wczoraj rozpoczął się tam projekt Koncertowanie Pod Blokiem, który potrwa do 6 maja. W 9 miejscach na żywo wystąpią: Kasia Kowalska, Alicja Szemplińska, Konstancja Molewska, Filip Czyżykowski, Łukasz Juszkiewicz, Edyta Szewczyk, Wojtek Gęsicki, Szymon Ostromecki oraz Horyzonty.

Odbędzie się też pokaz tańca ognia. Wydarzenia będą organizowane na otwartych przestrzeniach, między budynkami wielorodzinnymi, codziennie w innej lokalizacji. Co ważne, mieszkańcy, którzy chcą wziąć udział w nietypowych koncertach, są proszeni o wysłuchanie ich właśnie z okien lub balkonów mieszkań. „W przypadku przebywania na terenie, gdzie odbywać się będą koncerty, należy zachować dystans 2 metrów od innych osób oraz zakryć nos i usta. Bezpieczeństwa będzie pilnowała policja i straż miejska” – informują organizatorzy z miejskiego ratusza. Transmisje z wydarzeń będą prowadzone m.in. na facebookowym profilu Urząd Miasta Ciechanów.

Trzeba przyznać, pomysł godny naśladowania. Fani polskiej z muzyki z innych miast na pewno czekają na podobne inicjatywy na swoim terenie.

Podobne artykuły
InformacjePolska

"WAŁA DLA PRZYPAŁA!". Janusz "Siara" Rewiński w 13 sekund miażdży Rafała

W sieci pojawił się filmik z Januszem Rewińskim w roli głównej. Na nim: bardzo jasna deklaracja. Choć nazwisko Trzaskowskiego nie pada ani razu, każdy wie, o kogo chodzi… Zobacz filmik! Na filmiku, jaki krąży w sieci, widzimy Janusza…
Zobacz więcej
InformacjePolskaSport

Znakomity fotoreporter kończy 80 lat

W środę 80 lat kończy Jan Rozmarynowski, znakomity fotoreporter sportowy, świadek wielu sukcesów reprezentantów Polski, przyjaciel największych mistrzów. “Ciepło wspominam dawne lata i podróże” – powiedział jubilat. Urodził się 8…
Zobacz więcej
KulturaŚwiat

Dwayne „The Rock” Johnson - oto najlepiej opłacana gwiazda na Instagramie

Aktor znany z filmów akcji Dwayne “The Rock” Johnson, jest obecnie najwyżej opłacaną gwiazdą na Instagramie. Za jeden post sponsorowany zgarnia nawet ponad milion dolarów. WedługHopper HQ –firmy zajmującej się…
Zobacz więcej