Świat

Jak lobbyści i rodzina Grety Thunberg wykorzystują z premedytacją dzieci: pozwy i petycje podpisują nawet ośmiolatki!

Źródło: Internet

Szesnaścioro dzieci, które mają od 8 do 17 lat, podpisało petycję do ONZ o naruszenie ich praw, skierowaną przeciwko wybranym krajom, które nie wywiązują się ze zobowiązań klimatycznych. Nie ma wśród nich ani Polski, ani największych emitentów gazów cieplarnianych, takich jak Chiny, Indie czy Stany Zjednoczone.  

Chiny, które odpowiadają za 30 procent globalnych emisji, cieszą się wyraźną sympatią Szwedów. Ten rządzony przez Partię Komunistyczną kraj, został pominięty w pozwie. Są także inne przyczyny prawne tego kroku. 

Jak donosi Breitbart News, Argentyna, Brazylia, Francja, Niemcy i Turcja zostały oskarżone o „naruszenie ich zobowiązań wynikających z Międzynarodowej konwencji o prawach dziecka, poprzez promowanie paliw kopalnych i brak ograniczenia emisji gazów cieplarnianych przez dziesięciolecia, pomimo wiedzy o zagrożeniach związanych ze zmianami klimatu ”- czytamy w komunikacie prasowym. 

Wraz ze złożeniem wniosku rodzina Grety Thunberg i związani z nimi lobbyści klimatyczni, eskalują konfrontację z pięcioma wymienionymi krajami, grożąc im procesem, który formalnie zapoczątkowali już na konwencji ONZ we wrześniu 2019 r.

16 dzieci z różnych stron świata podpisało najnowszą petycję firmowaną nazwiskiem aktywistki. Pochodzą z Argentyny, Brazylii, Francji, Niemiec, Indii, Wysp Marshalla, Nigerii, Palau, Afryki Południowej, Szwecji, Tunezji i Stanów Zjednoczonych. Mają od 8 do 17 lat. Trudno sobie wyobrazić, aby 8. letnie dziecko wiedziało, co podpisuje. 

Skarga została złożona za pośrednictwem tzw. trzeciego protokołu fakultatywnego, mechanizmu, który pozwala formalnie poprosić ONZ o podjęcie działań w sprawie wybranej przez składającego petycję. Dlaczego skarga nie wymienia Chin? Ponieważ Pekin nie podpisał części konwencji o prawach dziecka, zezwalającej dzieciom na dochodzenie sprawiedliwości za naruszenie ich praw.

Trzy kraje – Brazylia, Francja i Niemcy – odpowiedziały już na pozew, stwierdzając, że roszczenia wobec nich były „bezpodstawne lub bezzasadne”, złożenie skargi było „niedopuszczalne w Komitecie ONZ ds. Praw Dziecka” oraz że „kryzys klimatyczny jest problemem globalnym i żadne państwo z osobna nie ponosi za niego odpowiedzialności”.

breitbart.com/TT

CZYTAJ TEŻ:

Podobne artykuły
InformacjeŚwiat

Internautki oskarżyły Biebera o molestowanie. Piosenkarz chce 20 mln dolarów zadośćuczynienia

Piosenkarz Justin Bieber zaprzeczył oskarżeniu, jakoby miał molestować seksualnie kobietę w 2014 r., przedstawiając rachunki i inne dowody, które uniemożliwiły mu faktyczne przebywanie w hotelu w Teksasie, w którym rzekomo miał miejsce incydent.
Zobacz więcej
InformacjeKulturaŚwiat

Bill Cosby odsiaduje wyrok za molestowanie i napaść. Jego żona twierdzi, że skazano go... przez rasizm

Żona skazanego za napaść i molestowanie seksualne komika Billa Cosby’ego – Camille wciąż nie wierzy w winę męża. Podczas gdy 82-latek od dwóch lat przebywa w więzieniu, kobieta teraz zarzuca ruchowi #MeToo rasizm i twierdzi, że aktor…
Zobacz więcej
InformacjeSportŚwiat

Wyścig Realu Madryt i Barcelony trwa. Królewscy i Duma Katalonii wygrywają w La Liga

Wyścig piłkarskich potęg w La Liga trwa. Real Madryt pokonał u siebie Mallorcę 2:0, dzięki czemu wrócił na pozycję lidera po 31. kolejce. We wtorek po zwycięstwie nad Athletic Bilbao 1:0 “Królewskich” na chwilę wyprzedziła broniąca…
Zobacz więcej