GospodarkaInformacje

Jak wyglądał weekend w pubach i restauracjach? Tłumów nie było.

W ten weekend restauracje i kawiarnie wciąż były puste, fot. TVS

W Śląskim, regionie najbardziej poszkodowanym przez pandemię, klienci zostali w domach. Weekend z restauracjach i pubach wypadło dużo poniżej oczekiwań. Gastronomia jeszcze długo będzie się podnosić ze skutków koronawirusa.

Miały być tłumy i szturm wygłodniałych klientów, rzucających się na puby i kawiarnie. Przed nadchodzącym weekendem właściciele restauracji i kawiarni zacierali ręce bo wraz ze zniesieniem części restrykcji, rząd pozwolił na otwarcie tego sektora rynku.

Klienci przyjeli jednak taktykę prewencyjną i zostali w domach.

– Generalnie nie tego się spodziewaliśmy, miało to mieć dużo większy wydźwięk, ludzie czekali na to, aż knajpy się otworzą, a rzeczywiście zobaczyliśmy, że tych ludzi jest nawet o połowę mniej – powiedział telewizji TVS Artur Skop, manager zmianowy Aioli Katowice.

Problemów z małą liczbą ludzi w lokalach można szukać w obawie przed zachorowanie na Covid-19. Właściciele knajp podkreślają, że w każdym lokalu obsługa pracuje według sciśle ustalonego reżimu sanitarnego.

– My się stosujemy bo oczywiste jest to, że ludzie na to patrzą. Nie stosują się za bardzo oni, ale obserwują czy dezynfekujemy stoliki, czy rzeczywiście są takie wszystkie przyrządy, które były ustalone przez górę – powiedział Igor Gziński, kierownik sali Klubogaleria SARP.

Po takich doświadczeniach, przyszłość wielu lokali stoi pod znakiem zapytania.

Źródło: tvs.pl

Podobne artykuły
InformacjePolska

„Express Wieczorny” powraca! Już jutro w największych miastach Polski rozdamy 1 milion egzemplarzy!

Słynna popołudniówka – Express Wieczorny – powraca! Już jutro, w piątek, w Warszawie i kilku największych miastach Polski rozdamy bezpłatnie 1 milion egzemplarzy specjalnego dodatku do „Gazety Polskiej Codziennie”! Zachęcamy też do…
Zobacz więcej
InformacjeKultura

Pokaz rysunków Józefa Mehoffera. Rzadko się zdarza, by takie prace były darowane muzeom

Dziewięć rysunkowych studiów i portretów Józefa Mehoffera – podarowanych Muzeum Narodowemu w Krakowie przez chrześniaka artysty Wiesława Zadęckiego – będzie można od soboty oglądać w Domu Józefa Mehoffera przy ul. Krupniczej. Dzieła…
Zobacz więcej
GospodarkaŚwiatTurystyka

Nad Adriatykiem trwa walka o turystów. Włosi zjednoczeni

Włoskie miejscowości na 300-kilometrowym wybrzeżu Adriatyku stworzyły jedną drużynę i razem postanowiły walczyć o turystów. Wspólne zaproszenie dla nich wystosowały regiony Wenecja Euganejska, Emilia-Romania i Friuli- Wenecja Julijska. Z…
Zobacz więcej