GospodarkaInformacje

Jak wyglądał weekend w pubach i restauracjach? Tłumów nie było.

W ten weekend restauracje i kawiarnie wciąż były puste, fot. TVS

W Śląskim, regionie najbardziej poszkodowanym przez pandemię, klienci zostali w domach. Weekend z restauracjach i pubach wypadło dużo poniżej oczekiwań. Gastronomia jeszcze długo będzie się podnosić ze skutków koronawirusa.

Miały być tłumy i szturm wygłodniałych klientów, rzucających się na puby i kawiarnie. Przed nadchodzącym weekendem właściciele restauracji i kawiarni zacierali ręce bo wraz ze zniesieniem części restrykcji, rząd pozwolił na otwarcie tego sektora rynku.

Klienci przyjeli jednak taktykę prewencyjną i zostali w domach.

– Generalnie nie tego się spodziewaliśmy, miało to mieć dużo większy wydźwięk, ludzie czekali na to, aż knajpy się otworzą, a rzeczywiście zobaczyliśmy, że tych ludzi jest nawet o połowę mniej – powiedział telewizji TVS Artur Skop, manager zmianowy Aioli Katowice.

Problemów z małą liczbą ludzi w lokalach można szukać w obawie przed zachorowanie na Covid-19. Właściciele knajp podkreślają, że w każdym lokalu obsługa pracuje według sciśle ustalonego reżimu sanitarnego.

– My się stosujemy bo oczywiste jest to, że ludzie na to patrzą. Nie stosują się za bardzo oni, ale obserwują czy dezynfekujemy stoliki, czy rzeczywiście są takie wszystkie przyrządy, które były ustalone przez górę – powiedział Igor Gziński, kierownik sali Klubogaleria SARP.

Po takich doświadczeniach, przyszłość wielu lokali stoi pod znakiem zapytania.

Źródło: tvs.pl

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
InformacjeKościółŚwiat

Papież apeluje o globalny rozejm

Papież Franciszek zapewnił o swojej bliskości ze wszystkimi dotkniętymi pandemią oraz tymi, którzy doświadczają jej skutków ekonomicznych i socjalnych. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie ponowił też apel o globalne zawieszenie…
Zobacz więcej